fbpx
Close

Sander Raieste: mängutempo oli tunduvalt kiirem sellest, millega harjunud olen

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Sel suvel värske ilme saanud Eesti korvpallikoondis pidas sai oma esimesed tuleristsed, kui maavõistlusmängus kaotati lisaajal 69:76 Soomele. Normaalajal häid võiduvõimalusi omanud eestlaste poolel oli debütantidest üks edukam algviisikus alustanud Sander Raieste, kes tõi 9 punkti, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu.

“Ma ei oskagi kohe öelda, seedima peab veidi. On teine asi siin Saku Suurhallis mängida, kui oled harjunud siin tribüünil istuma ja suurt mängu vaatama. Hea oli nüüd ka ise platsi peal ära käia. Esimene mäng ja nüüd on käes kohad, kus hakata edasi ehitama. Teeme omad korrektuurid, üks mäng on veel Soomega enne kui tähtsamad mängud tulevad,” kommenteeris Raieste vahetult pärast mängu ajakirjanike küsimustele vastates.

Mis on need peamised muudatused, mida järgmiseks mänguks tuleb teha? “Põhiliselt ikka kaitses eksisime. Just pick and roll mänguga. Sellised lihtsad asjad. Umbes nädala oleme koos treeninud ja üksteisemõistmine, kommunikatsioon ja asjad… sellega läheb natukene veel aega.”

Raieste alustas mängu kohe aktiivselt ning efektiivselt, kuid oli näha, et mees tõmbas ennast ka täielikult kinni: “Ütleme nii, et mängutempo oli tunduvalt kiirem sellest, millega ma harjunud olen. Muidugi alguses panin 110-ga ja tõmbas kiirelt punasesse ära, aga kui sai rütmi sisse, siis enam nii hull ei olnud. Ma ei tundnud küll, et ma aeglasem või nõrgem oleks ja kuskil jalgu jääks. Debüüdi üle olen muidugi rõõmus, aga oleks võinud võita ka, siis oleks hoopis teine asi.”

scroll to top