Eesti korvpallikoondis pidi lisaajal tunnistama Soome paremust

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis alustas oma suviseid sõpruskohtumisi kaotusega, kui Saku Suurhallis jäädi Soome koondisele alla tulemusega 69:76.

Avaveerand kulges tasavägiselt, kuid eestlased olid kümne minuti lõppedes 17:14 juhtimas. Teisel veerandajal said võõrustajad 33:22 eduseisu kätte, aga siiski lasti soomlased uuesti mängu tagasi ning poolajale mindi napis 38:37 eduseisus. Külalised suutsid kolmandal veerandajal visata vaid kuus punkti eestlaste 14 vastu, kuid sellega polnud mäng veel kaugeltki otsustatud.

3.21 enne lõppu oli seis 59:59 viigis. Vajalikel hetkedel tabasid lähiviske Sander Raieste ning Rain Veideman. Carl Lindbom vähendas vabavisetest vahe kahele punktile ja viimase kuue sekundi eel tegi Veideman Mikael Jantuneni vastu vea. Jantunen eksis aga mõlemal viskel, kuid ründelauast noppis palli keskmängija Alexander Madsen ja seadis 63:63 viigiseisu jalule. Viimasel sekundil sai Siim-Sander Vene võimaluse lähiviskest kohtumise saatus ära otsustada, kuid see ei tabanud ja järgnes lisaaeg.

Soomlased tegutsesid edasi kindlamalt ning kolme minuti möödudes olid eestlased suutnud Martin Paasoja vabavisetest vaid kaks punkti kirja saada. Poolteist minutit enne lisaaja lõppu juhtisid külalised 70:65 ja mäng lõppes nende seitsmepunktilise võiduga.

Rain Veideman kerkis Eesti poolelt parimaks 15 punktiga. Martin Paasoja lisas 13 silma ja Kristian Kullamäe arvele jäi 11 punkti. Võitjate resultatiivseim oli 12 punkti visanud Shawn Huff. Mikko Koivisto, Carl Lindbom, Matti Nuutinen ja Fiifi Aidoo tõid võrdselt 10 silma.

Eesti koondis kohtub järgmises sõprusmängus taas Soomega, kui 25. juunil minnakse põhjanaabritele külla. Seejärel seisavad ees kaks MM-valikmängu: 29. juunil on vastaseks Suurbritannia ja 2. juulil Kreeka koondis.