fbpx
Close

Maksim Salaš: minu jaoks on kohanemine Kalev/Cramos olnud väga lihtne

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

Paljude korvpallisõprade jaoks oli kindlasti üllatus, kui BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond teatas augusti teises pooles, et tiimiga liitub varem Minski Tsmokis pallinud 22-aastane ja 207 cm pikkune Valgevene koondise ääremängija Maksim Salaš.

Valgevene liigas juba korralikku statistikat näidanud Salaš toodi Cramosse pigem tulevikku silmas pidades, kuid noormees on näidanud, et temast võib abi olla juba ka sel hooajal. OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on Salaš seni väljakul käinud viies kohtumises ning keskmiselt 11,7 minutiga kogunud 5,4 punkti, 2,2 lauapalli ja ühe bloki. Hea esituse tegi Salash ka oma senises ühes VTB Ühisliiga ülesastumises, kui viskas kuulsa Moskva Himki vastu väljakult 100-protsendilise tabavusega koguni 13 punkti.

Korvpall24.ee portaal uuris valgevenelaselt, kuidas on sujunud sisseelamine uude klubisse ning kes on tema eeskujud ja mis on eesmärgid korvpallis.

Miks Sa tahtsid tulla just Kalev/Cramosse?

Mul oli suvel mitmeid pakkumisi, aga kindel on see, et mulle meeldib mängida VTB Ühisliigas. Olen seal mängides palju edasi arenenud ning Kalev pakkus mulle head tehingut, mille üheks võtmeteguriks oli võimalus VTB liigas pallida.

Millised on esmamuljed meeskonnast?

Arvan, et on päris hea tiim komplekteeritud. Mängijate valik on kvaliteetne. Meil on nauditav ühine hingamine, kus kõik soovivad üksteist aidata. Ma ei oskaks kedagi konkreetset teistest esile tuua, sest igaüks on mingis elemendis kellestki parem.

Mis tüüpi mängijaks Sa ennast pead?

Mul on päris palju veel endaga tööd teha, olen vaid 22-aastane. Praegu näen vaeva, et vähemalt kolme erinevat positsiooni katta ning põhiliselt mängin väikest ja suurt äärt. Ma ei liigu siiski päris positsioonivaba mängijatüübi poole, sest meil siin on väga head mängujuhid ning seda tööd mul pole vaja teha.

Millised on Sinu suuremad sihid? Kus Sa veel mängida sooviksid?

Ma kohe ei oska öeldagi. Loomulikult vähegi tõsiselt võetava mängija sihiks võiks olla NBA-sse jõudmine. Minu jaoks tähendab see väikeste sammudega edasi liikumist selle unistuse suunas. Praegu aga üritan teenida rohkem minuteid ja VTB liigas silma paista.

-Maksim Salaš | Foto: Siim Semiskar

Kas Sa jälgid tippliigasid ja tippmängijaid ning üritad parimatelt häid liikumisi õppida?

Loomulikult, teisiti ei saakski. Vaatan väga palju Euroliiga ja Eurocupi mänge ning võimalikult erinevaid meeskondi. Ennekõike jälgin tähelepanelikult, mida ääremängijad teevad ning üritan mõne hea liigutuse endale selgeks teha. Nimeliselt toon välja Sergio Rodriguezi. Kuna mängisin ka ise kunagi Hispaanias, siis sellelt väga targalt mängijalt on palju õppida. NBA-st jälgin paljusid mängijaid. Toon välja erilise lemmikuna Kobe Bryanti, aga tema riputas ketsid varna, seega midagi uut temalt kahjuks enam õppida pole.

Kas Valgevene erineb Eestist palju või on pigem sarnane riik?

Eesti on muidugi natukene erinev minu kodumaast, kuid olen mitmeid kordi siin enne ka olnud ja minu jaoks on see suhteliselt kodune elupaik. Tänaval ringi käies on inimesed paljuski sarnased ja paljud kõnelevad korralikul tasemel vene keelt. Seega minu jaoks on siin kohanemine väga lihtne.   

Kuidas on Sinu arvates korvpalli populaarsus ja tase Valgevenes?

Seda on raske öelda. Minu meelest tegime just eelmisel aastal suure sammu arengus edasi, kui saime koondisega päris palju tugevaid mänge. Vähem tähtis pole ka Tsmoki jõudmine VTB play-offi. Arenguruumi on veel piisavalt, sest näiteks noorte mängijate peale kasvatamine võiks olla hulga süsteemsem ning sellega tuleb meil palju tööd teha.

Ütle palun midagi toredat fännidele.

Head sõbrad, tulge jätkuvalt mänge vaatama. Isegi, kui teil on raske nädal olnud, tulge ja elage kaasa. Loodetavasti saate hea emotsiooni ning meile annab väga palju juurde, kui tribüünid on häid inimesi täis.

scroll to top