fbpx
Close

Korvpallitreener: rahvaliigades on tavaliselt pingil korraga 12 professorit

-Artur Ikkonen | Foto: Siim Semiskar

-Artur Ikkonen | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas sai möödunud laupäeval ühe kaotuse kõrvale esimese võidu tänavusel hooajal Wildix/Esecomi meeskond, kes sai 73:59 (25:15, 12:11, 20:19, 16:15) jagu West Tallinnast. Kuigi kohtumine algas Wildix/Esecomi täielikul domineerimisel ja avaveerand võideti 10 punktiga, siis ülejäänud matš kulges tasavägiselt.

“Meil igal veerandajal tuli mõõn sisse ja lasime vastase tagasi mängu. Nendel momentidel, kus me hoidsime kokkulepitud asjadest kinni, oli mäng tegelikult meie kontrolli all,” sõnas võitjate treeneripingilt kohtumist juhtinud Artur Ikkonen.

Tallinna Rahvaliiga on küll harrastajate võistlussari, kuid üsna mitmel tiimil on tegevusse haaratud ka treener. Platsi ääres võib kohata treeneritena näiteks endiseid tippmängijaid Howard Frierit ja Chris Moore’i, kellest esimene siis tulnud naistetreenerina ka Eesti meistriks. Veel on oma hoolealuseid juhendamas näiteks kunagi BC Kalev/Cramo abitreeneriks olnud Märt Mäesalu.

Küsisime Ikkoneni käest, kui oluline sellisel tasemel treeneri olemasolu on? “Ma ei tea, kas ma olen õige inimene vastama, aga usun, et see annab juurde küll. Oleme ausad, rahvaliigades on tavaliselt 12 professorit pingi peal ja tegelikult oleks hea, kui keegi üks mees neid vägesid juhendaks. Kui meeskond on treeneri juba pingile võtnud, siis reeglina ka kuulatakse teda ning hoitakse kokkulepitud asjadest kinni.”

Seni on Esecom pidanud kaks mängu ning tabelis on üks võit ja üks kaotus. Juhendaja arvates on aga meeskond teinud sammu edasi: “Võrreldes eelmise hooaja ja tänavuse hooaja algusega on meil kokkumäng paremaks läinud ja rünnakul oleme agressiivsemaks muutunud. Mullu meile visati vähe punkte, aga me ka ise viskasime vähe, siis nüüd suudame ka korralikult skoori teha.”

Optibet Tallinna Rahvaliigas jätkuvad mängud Sõle Spordikeskuses juba 21. oktoobril. Ajakava, tulemused ja statistika on leitavad veebilehel Rahvaliiga.ee.

scroll to top