fbpx
Close

Martin Müürsepp: kindlasti me ei taha, et Arbet paneks kolmese tagant kontserdi püsti

-Martin Müürsepp ja Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp ja Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalal pannakse pall mängu korvpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalides, millest kahe pealinnaklubi TalTechi ja Tallinna Kalev/TLÜ vastasseis tõotab tulla ülimalt põnev ja etteennustamatu. Teisipäeval peetud pressikonverentsil paotasid klubide peatreenerid Rait Käbin ja Martin Müürsepp katet, kui hästi algavaks seeriaks valmis ollakse.

“Ma loodan, et me puhkasime Eesti-Läti liiga veerandfinaalseeriast välja,” kommenteeris Käbin Korvpall24.ee portaalile olukorda, kus tiim pole varsti kuu aega ühtegi võistlusmängu pidanud. “Hakkasime juba vaikselt valmistuma poolfinaalseeriaks, kuigi veel neli-viis päeva tagasi me ei teadnud, kelle vastu üldse mängima hakkame. Aga katsusime keskenduda enda asjadele, mis meil kogu hooaja jooksul on muret teinud ja proovime neid parandada, et poolfinaalis väärilist vastupanu osutada.”

TalTech sai endale vastase veerandfinaalseeriast, mille Tallinna Kalev võitis tänu võõrmängija Joshua Noffleti viimase sekundi kaugviskele. Peatreener Müürsepa sõnul ei tohiks seda emotsiooni järgmisesse seeriasse kaasa tuua: “Pigem on vaja see (hea tunne) vaikselt ära unustada ja TalTechiga algab uus, pikk ja raske seeria. TalTech on näidanud kogu hooaja väga head minekut. Salapära on palju, mis nad selle kuu ajaga juurde on õppinud. Tuleb valmis olla rasketeks mängudeks. Meil on vaja realiseerida oma üleolek korvi all ja lauavõitluses. Taktikaliselt on meil asjad paigas.”

“Kui me võtame põhihooaja mängude seisu, siis see jäi 1:1 – ühe korra võitsime meie napilt, teine kord nemad natuke kindlamalt. Tuleb tõele au anda, et viimasel ajal on Kalev oma mängu kõvasti parandanud. Mina isiklikult veeretaks favoriidikoorma nende kaela,” kiitis Käbin vastast ja läks seejärel detailsemaks: “Taktikalises mõttes on meil paar-kolm asja, millest peame kinni pidama. Kui seda ei suuda, siis läheb väga raskeks. Meie trumbiks on meeskonnavaim ja mingil määral nooruslik energia. Kui selle suudame tulemuseks realiseerida, siis on meil hea võimalus.”

Müürsepp on valmis, et TalTechi liidrid suudavad olla väga ohtlikud: “Ma arvan, et mingit ülisuurt üllatust neilt ei tule. Kokkuvõttes on vaja tunda nii TalTechil kui meil oma vastast individuaalselt ja võimalikult hästi oma ülesannetega toime tulla. Kindlasti me ei taha, et Gregor (Arbet) paneks kolmese tagant kontserdi püsti. Või siis Toomas Raadik, kes on erinevad kuud olnud Eesti-Läti liigas MVP. Meil on vaja korralikult valmis olla.”

Küsimuse peale, kes võidab tänavu Eesti meistritiitli, vastas Käbin resoluutselt: “TalTech!” Müürsepal oli varuks mõnevõrra pikem vastus: “Kas Kalev/TLÜ või Kalev/Cramo, Kalev võidab niikuinii!”

Palusime seda seeriat analüüsida ka teises poolfinaalis vastamisi minevate tiimide peatreeneritel.

Donaldas Kairys (Kalev/Cramo): “Väga raske öelda, sest mõlemad meeskonnad ja peatreenerid on teinud head tööd ja täiustanud hooaja jooksul oma meeskondi. Veebruari lõpus andis Tallinna Kalev meile väga kõva lahingu, mille me võitsime imekombel (Chavaughn) Lewise vabavisetest. See saab olema seeria, mida on huvitav jälgida.”

Heiko Rannula (Pärnu Sadam): “Eesti liigas, kui Cramo välja jätta, on kõik meeskonnad võimelised kõigiga mängima. Favoriidiks kindlasti kedagi nimetada ei saa. Kummalgi on mingid eelised siin või seal, aga kindlasti tuleb väga võrdne seeria.”

Kolme võiduni mängitav seeria algab juba täna ehk neljapäeval kell 19.00 TalTechi spordihoones.

Loe ka: Jaan Puidet pelgab kalevlaste massi, Kalev peab TalTechi võitmiseks mängima meeskondlikult

scroll to top