fbpx
Close

Meie seast lahkus teenekas korvpallitreener Allan Dorbek

-Allan Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Allan Dorbek | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo meeskond on sügavas leinas. Pärast pikka ja rasket haigust on lahkunud meie klubile esimese Eesti meistritiitli toonud mees, Treener ja Isa suure algustähega – Allan Dorbek.

Allan sündis 1944.aastal. Suurepärase sportlasena võitis ta Eesti jalgpallimeistrivõistlustel viis medalit, töötas edukalt vutitreenerina ning vahetas siis ala ja alustas 1980ndatel tööd korvpallitreenerina. 1990ndatel juhendas ta Eesti koondnaiskonda ning aitas klubitasandil enda hoolealustel võita arvukalt Eesti meistritiitleid ja karikaid. Treeneritöö kõrvalt tegutses Allan Korvpalliliidu ning Siili Palliklubi juhatuses. Oma panuse Eesti korvpalli andis ta kõigele eelmainitule lisaks ka läbi selle, et kasvatas tublideks korvpalluriteks oma kolm poega ja tütre, sealhulgas meie oma Martini…

Aastal 2005 tüüris Allan paljudele üllatuseks Eesti meistriks korvpalliklubi Ehitustööriist – kõik, kes neil maikuu päevadel finaalseeriat nägid, mäletavad tänaseni mitte ainult ülipõnevaid lahinguid mänguplatsil, vaid ka Allani emotsionaalset ja leidlikku tegutsemist, nõudlikkust nii mängumeeste kui iseenda suhtes ning teravmeelseid ja mahlakaid mängujärgseid kommentaare. Täname Sind, Allan, nüüd ja igavesti selle kevade ja selle tiitli eest!

Sügav kaastunne kõigile Allani lähedastele.

Tekst: BC Kalev/Cramo

scroll to top