fbpx
Close

Mihkel Kirves: kaks mängu on vaja veel kätte saada, enne ei ole midagi rõõmustada

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli meistrivõistlustel algas Rapla Avis Utilitase ja Pärnu Sadama veerandfinaalseeria väga omamoodi mänguga, kus napilt üle kümne minuti domineeris täielikult koduvõistkond Rapla ja siis muutusid jõujooned 180-kraadiliselt Pärnu kasuks. Lõpuks pärnakatele 83:60 võit ja esimene linnuke seerias kirjas.

“Ei teagi päris täpselt, mis seal alguses juhtus. Me ei saanud oma rünnakut käima ja kaitses olime ka suhteliselt kehvad,” kommenteeris mängu algust Korvpall24.ee portaalile pärnakate poolel 15 punktiga resultatiivseimaks kerkinud Mihkel Kirves. “Nad said esimesel veerandil 20 punkti, seda on natuke palju. Me ise eksisime lihtsate asjade vastu. Aga hakkasime rohkem pressima, selle pealt saime kaitses pidama ja rünnak hakkas paremini jooksma.”

Rapla poolel 16 silma kogunud Sven Kaldre lisas kaotajate poolse vaate: “Esimene poolaeg oli kaks täiesti erinevat veerandaega. Esimene veerandaeg hoidsime kõikidest asjadest ilusti kinni, nagu treener ütles, et peaaegu perfektne esimene veerandaeg ja peale seda täielik lagunemine. Kaitses lagunesime täielikult ja rünnakul samamoodi. Me ei pidanud enam nendest asjadest kinni, millest pidi.”

Rapla mängule jättis olulise jälje põhilise rünnakuarhitekti Dominique Hawkinsi eemalejäämine. Kaldre sõnul ei saa üle ega ümber, et nende mängu see muudab: “Gregor (Ilves) on ikkagi veel noor poiss ja noor mängumees, ta vajab veidike harjumist. Mina ka olen nüüd veidi juba teisel positsioonil, kui ma hooaja alguses olin. Aga arvan, et saame veel hakkama, see on alles üks-null ja ei ole hullu midagi.”

Kirves avaldas, et nende meeskonnal Hawkinsi trauma kohta eelinfot polnud ning ega see teadmine poleks ka nende mängu kuidagi mõjutanud: “Alles enne mängu saime teada. Rapla mängu muudab (Hawkinsi eemalejäämine) kõvasti, aga meie mänguplaan on kogu aeg sama.”

Kolme võiduni mängitava seeria järgmine kohtumine peetakse pühapäeval Pärnus ning Kirvese sõnul ei tohi liiga vara rõõmustama hakata: “Me peame tänase esimese poolaja üle vaatama, mis meil seal juhtus. Päris nii, -17 pealt, ei tahaks iga mängu alustada. Peame mõtlema, et kaks mängu on vaja veel kätte saada, enne ei ole midagi rõõmustada.”

“Me anname kindlasti kõva lahingu. Pärnul on hea sats, tugevate vahetusmängijatega. Meil on jällegi vigastatuid, on noori poisse. Aga see ei ole mingi vabandus. Me paneme nii, nagu torust tuleb ja anname endast 100%,” lubas Kaldre koos meeskonnakaaslastega võidelda kuni lõpuni.

Ta lisas ka meenutuseks eelmise hooaja lõpuhetkedest: “Ma mäletan, et olime eelmisel aastal ka null-kaks taga ja kolmandas mängus ääri-veeri tappa saamas. Küll me sellest ka välja tuleme.”

scroll to top