Miti koduklubi võitis viimasel sekundil, eestlane sai käe valgeks

-Arnold Mitt ja Chieti Basket 1974 korvpallimeeskond | Foto: Chieti Basket 1974 Facebook

Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974 sai Itaalia esiliigas kirja magusa võidu, kui alistas külla sõitnud Ravenna Basketi 75:73.

Pea kogu mängu tagaajaja rollis olnud Chieti pööras kohtumise enda kasuks viimasel veerandajal, mis võideti 25:15. Kümme sekundit enne lõppu oli kodumeeskond veel kahe punktiga taga, ent siis viigistas Pendarvis Williams lähiviskest seisu 73:73. Viimasel sekundil tehti viga Marco Santiangeli vastu, kes tabas mõlemad vabavisked ja viis Chieti kahe punktiga ette.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Mitt pääses platsile vaid paariks minutiks ning tõi kaks punkti, tabades oma ainsa viske.

Võitjate resultatiivseim oli kaksikduubli teinud leedulane Paulius Sorokas, kelle arvele kogunes 20 punkti ja 12 lauapalli. Möödunud hooajal Kaspar Treieri ning Mikk Jurkatamme koduklubiks olnud Ravenna parimaks kerkis Daniele Cinciarini 19 punktiga.

Chietil on nüüd punases alagrupis kaheksa võitu ja üheksa kaotust, mis annab 13 meeskonna konkurentsis seitsmenda koha. Ravenna jätkab viie võidu ja 11 kaotusega 10. positsioonil.