Neljandat veerandaega kaotusseisust alustanud Kalev/Cramo kallutas Jõesaare eestvedamisel mängu enda kasuks

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval kaks mängu, milles BC Kalev/Cramo teenis raske võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle ja Jurmala oli samal ajal võõrsil 87:74 parem Valmiera Glass VIA-st.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo 89:99 (24:24, 25:19, 23:26, 17:30)

Kalev/TLÜ haaras mängu avaminutitel initsiatiivi ja pärast Kaido Saksa kaugviset juhiti esimese veerandaja keskpaigas 16:4. Kalev/Cramo vastas aga 12:3 spurdiga ja seisult 23:19 tehti Tanel Kurbase ning Janari Jõesaare abiga veel 5:1, mis aitas seisu viigistada. Järgnevad minutid olid jällegi kodumeeskonna kontrolli all ja Ronald McGhee lähiviskest suurenes vahe 4,5 minuti möödudes kümnepunktiliseks. Korra pääseti ka 11 punktiga ette ning Aigars Škele korvi järgselt lõppes poolaeg seisult 49:43.

Kolmandal veerandajal jõudsid külalised mitmel korral küll ühe viske kaugusele, aga Kalev/TLÜ suutis enamik ajast eduseisu hoida. 1.03 enne viimase neljandiku algust tabas Sten-Timmu Sokk kaugviske, mis tegi seisuks 69:69, aga Mareks Jurevicus vastas samuti kolmepunktiviskega. Neljanda veerandaja alguses tabas Jõesaar kaks järjestikust kaugviset ja Kurbasse korvide toel oli Kalev/Cramo seitsme punktiga ette pääsenud. Škele suurendas 4.28 enne lõppu edumaa 88:78 peale ning kuigi Ran Andre Pehka kaugviskest jõudis Kalev/TLÜ 55 sekundit enne lõpuvilet veel kaheksa silma kaugusele, realiseeris Sokk kaks vabaviset vastu ja ülejäänud ajaga enam võõrustajad Kalev/Cramole ohtlikuks ei muutunud.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 54% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 35:27 (ründelaud 14:11). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 19:14 ja pallikaotuseid kogunes kummalgi meeskonnal 14.

Janari Jõesaar tõi Kalev/Cramo parimana 22 punkti. Kyle Vinales lisas 20 punkti ja Tanel Kurbas 16 punkti ning 5 lauapalli. Aigars Škele nimele jäi 13 silma, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Michael Kyre Buchanan tegi Kalev/TLÜ eest kaksikduubli 23 punkti ja 13 lauapalliga (neist 8 ründelauast). Mareks Jurevicus kogus 19 punkti ja 6 korvisöötu, Ran Andre Pehka 17 punkti ja 4 korvisöötu ning Karl-johan Lips 13 punkti ja 5 lauapalli.

“Meil on kõik järjest olevad mängu tähtsad. Tänast mängu iseloomustas natuke selline enesesäästmise moment ja see on tegelikult ohtlik, kui jätad lõpu peale. Kolmandal ja neljandal veerandajal meie mängijad panid juurde ning see ilmselt sai otsustavaks. Kindlasti positiivse emotsiooniga on hea mängule tulla (esmaspäeval võideti VTB Ühisliigas 88:76 Saraatovi Avtodori – toim.), aga kuna mänge tõesti on nii palju reas, siis vahepeal mängupäev tundub halli argipäevana. Mängijad vajavad vahepeal ekstra jõu leidmist. Pingilt mehi võtta on, aga tahaks ka minuteid jagada, kuid alati see nii välja ei kuku. Võiduga oleme kindlasti rahul. Homme treening ja siis ootab Pärnuga mäng ees. Proovime ikka igale mängule minna täie keskendumisega,” rääkis BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Delfile antud intervjuus.

“Me ei oska neid lõppe mängida. Paraku on meil lühike rotatsioon, aga võib-olla on ka väsimusel oma osa. Millestki jääb puudu, et lõpp enda kasuks pöörata. Riia VEF-iga oli võimalus, aga püssirohtu pole nii palju. Oleme rõhku pannud sellele, et emotsioon oleks üleval. Ei taha näha solvuvaid nägusid, peame kokku hoidma ja pingutama ning aitama üksteist. Täna see toimis, jagasime palli ja viskasime sisse. Lõpus on mingi jama, pannakse suurem surve peale ja siis oleme nagu hädas. Aga tugevam võtab ikka oma, meiesugustel oleks loteriivõitu vaja. Iga eksimus maksab kätte. Praegu täpselt ei tea, aga viimane veerandaeg oli väga nutune. Ei saa midagi kindlat öelda, et sellise mänguga saab omasuguseid võita. Päevad on erinevad ja võistkonnad samuti, aga sportlik tahtmine peab olema. Omasuguseid vaja muidugi võita, et lootust play-offi saada mõlemas liigas,” ütles Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 24. jaanuaril, kui Pärnu Sadam on võõrustamas BC Kalev/Cramot ja Rakvere Tarvas võtab vastu TalTechi.