fbpx
Close

Kalev/Cramo lõpetas tugeva mänguga kodupubliku ja NBA skautide silme all kaotusteseeria

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond võõrustas esmaspäeval VTB Ühisliigas lähirivaali Saraatovi Avtodori ning kalevlaste dikteerimisel võideti mäng saalis olnud NBA skautide jälgimisel 88:76 (26:15, 19:13, 21:21, 22:27).

Avaveerandi võitis kodumeeskond 11 punktiga. Teisel veerandajal haarati korra ka 19-punktiline eduseis ning poolajale siirduti skooriga 45:28. Avtodor saabus puhkepausilt tulles 10:2 spurdiga, aga Kalev/Cramo vahet üheksast punktist väiksemaks ei lubanud vähendada. Viimane neljandik kulges samuti võõrustajate kontrolli all ja pärast Moskva oblasti Himkilt, Moskva CSKA-lt ning Stelmeti Zielona Goralt saadud kolme järjestikust kaotust saadi taas võit kirja.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 50%-41% peale. Lauavõitlus kuulus selgelt Avtodorile 45:30 (ründelaud 21:8). Korvisööte jagas Kalev/Cramo jällegi rohkem 24:13 ja pallikaotuseid kogunes Avtodoril rohkem 17:9.

Kalev/Cramo eest tõi Kyle Vinales 20 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Aigars Škele lisas 15 punkti, 4 lauapalli ja 9 korvisöötu, Janari Jõesaar sai kirja 13 punkti ja 7 lauapalli ning Kristjan Kitsing kogus 12 punkti.

Isaiah Hicks oli Avtodori resultatiivseim 17 punkti ja 6 lauapalliga. Mouhammadou Jaiteh tegi võimsa kaksikduubli 13 punkti ja 14 lauapalliga, Markel Starks sai kirja 13 punkti.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo kuue võidu ja kaheksa kaotusega kaheksandal kohal. Avtodor (4-9) jätkab 13 meeskonna konkurentsis eelviimasel positsioonil. Järgmise mängu peab Kalev/Cramo 2. veebruaril, kui võõrsil minnakse vastamisi Peterburi Zeniidiga.

“Emotsionaalselt väga hea võit. Olime viimases paaris mängus augus olnud, aga tulime siia ja tahtsime võita. Olen väga rahul. Vahepeal mängus ikka tõuse ja mõõnu on ning neil ka vaja järgi tulla ja pommitama hakata, kuid õnneks pidasime vastu ja jäime ka plussi. Võõrsil kaotasime kümnega. Pingeid peal polnud, aga rusuv tunne ikka, kuidas viimastes mängudes olime tegutsenud. Meeldis, et tulime meeskonnana kokku ja suutsime head mängu näidata. [Järgmises mängus Peterburi Zeniidile] üritame kõva lahingu anda. Kindlasti ei saa nii lihtne olema, aga üritame endast maksimumi anda. Isiklikus plaanis praegu kõik korras ja jalg valu ei tee,” rääkis Kristjan Kitsing Kanal 12-le antud intervjuus.

“Väga emotsiooniderikas mäng. Meeskond väga tahtis, mängisime meeskondlikult täna ja nii on hea järgmisele mängule vastu minna. [Saalis viibinud NBA skautide kohta] midagi kuulsin jah, aga ei saa tähelepanu pöörata sellele. Loomulikult tahtsin end näidata, aga ega üle saa mõelda. Meil oli juba selg vastu seina tunne, sest olime viimastes mängudes kõvasti peksa saanud. Väga tähtis võit tabelis samal kohal asetsev meeskonna vastu. Läks nii nagu vaja oli, tulime suure energiaga peale ja olime täna paremad. Pärast väikest vigastuspausi polnud minult paha mäng, aga mõningaid asju peaks teisiti tegema. Põlv võiks parem olla, aga läheb paremaks,” ütles Janari Jõesaar.

scroll to top