Kaunase Žalgirise alistanud Audentese noored said EYBL-i etapil kuuenda koha

-Audentese Spordiklubi U17 korvpallinaiskond | Foto: Andra Viirpalu

16.-19. jaanuarini toimus Euroopa Noorte korvpalliliiga (EYBL) U17 neidude vanuseklassi II divisioni turniir Lätis Saulkrastis. Antud turniiri näol oli tegemist teise etapiga kolmest võimalikust ja võistlustulle astusid ka kaks Eesti klubi – Audentese SK ja Pärnu Spordikool.

Audentese SK- l oli esimesest etapist kaasa võetud üks võit ja neli kaotust. Esimene vastane, kes meie neidudele Saulkrastis vastu astus pikemat tutvustamist ei vaja, sest tegemist oli Leedu hiiu Kaunase Žalgirisega. Esimese poolaja suutsid meie neiud võita seisuga 35:24 ja täpselt sama suure vahega lõppes kogu kohtumine. Lõppseis 63:52 Audentesele! Suurima panuse võitu andis Anete Elisabeth Adler, kes viskas 22 punkti ja võttis maha 17 lauapalli, millest omakorda 9 olid ründelauast.

Teises mängus kohtusid Eesti klubid omavahel. Tänu tugevale kaitsemängule teisel poolajal, mis võideti 30:11, võitis Audentes Pärnu noori seisuga 49:37. Selles mängus kerkisid Audentese poolelt esile Hanna Maria Sibul ja Grete Kruuk, kes viskasid vastavalt 12 ja 10 silma. Kruuk võttis visatud punktidega samaväärselt maha ka 10 lauapalli. Pärnu poolelt paistis silma Elena Sutt 12 punktiga.

Laupäeva hommikul astus Audentesele vastu Ukraina U15 koondis. Vaatamata sellele, et teine ja neljas veerandaeg kuulusid Tallinna klubi tüdrukutele, tuli tänu kehvale avaveerandile ja selgele allajäämisele kolmandal perioodil vastase üsna selget 58:47 paremust tunnistada. Allajäämise peamiseks põhjuseks oli liialt suur pallikaotuste hulk – 34 pallikaotust ukrainlaste 20 vastu. 23 punktiga kerkis üleplatsinaiseks Anna Maria Tamberg.

Päeva teises kohtumises tuli vastu minna tugevale Riia TTTP- le. Enne mängu Audentesega oli riialaste võitude ja kaotuste suhe 7-1, mis andis koondtabelis 16 klubi konkurentsis kõrge teise koha. Mängust kujunes ehk võib-olla veidi ootamatult tõeline triller. Tänu tugevale neljandale veerandile suutis Audentes mängu viia lisaajale. Normaalaeg lõppes seisul 45:45, esimene lisaaeg lepiti 4:4 viiki ja alles teisel lisaajal suutis Riia klubi oma paremuse maksma panna seisuga 56:51. Meie tüdrukute hea esituse nurgakiviks oli taas Anete Elisabeth Adler, kes lisaks kaksikduublile – 20 punkti ja 10 lauda – andis kaaslastele ka 5 resultatiivset söötu.

Viimaseks mänguks Saulkrasti linnakeses jäi Audentese U17 neidudel mäng Riia Jugla vastu. Mäng, mille esimese veerandi kaotas Tallinna klubi 2:14 ja viimase perioodi võitis samade numbritega 14:2, lõppes seisuga 48:42 Jugla võiduga. Meie tulemuslikemad olid Hanna Maria Sibul 13 ja Grete Kruuk 10 silmaga. 2 võitu ja 3 kaotust andsid 8 võistkonna konkurentsis 6. koha. Üldtabelis 16 esinduse seas leiame Audentese Spordikooli 13. tabelirealt 3 võidu ja 7 kaotusega. Sama palju võite ja kaotusi on kogunud ka Kaunase Žalgiris ja Tapiolani Honka.

Pärnu Spordikooli U17 neidudel oli eelmisest etapist Saulkrastisse kaasa võetud 5 kaotust. Esimeses mängus lõunanaabrite juures tuli kohtuda põhjanaabritega Espoo linnast. Tapiolani Honka- nimeline klubi tegi Pärnuga sotid kiiresti selgeks ja teenis ülekaaluka 61:33 võidu. Eestlannadest olid tulemuslikemad Elena Sutt 11 ja Hiie Vent 10 silmaga.

Teises mängus kohtusid mäletatavasti Pärnu ja Audentese noored omavahel ja sellel rohkem ei peatu. Kolmas kohtumine peeti Riia Jugla vastu. Äärmiselt tasavägiselt kulgenud kohtumises tuli lätlannade nappi paremust tunnistada. Seis mängu lõppedes 53:51 Juglale. Resultatiivse mängu tegi taaskord pärnakate liider Elena Sutt, visates üleplatsinaisena 18 punkti. Vägagi kõrge kasumlikkusega paistis silma Katariina Rõngelep, kes võttis maha 9 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ja suutis teha 2 vaheltlõiget.

Laupäeva teises kohtumises Pärnu Spordikoolil kahjuks jaksu Nokia korvpalliklubi vastu võrdset mängu näidata polnud. Numbrid 48:63 tablool tähendasid selget allajäämist. 20 punktiga oli taaskord mõlema võistkonna peale resultatiivseimaks Elena Sutt. Hea mängu tegid veel Katariina Rõngelep ja Hiie Vent, kelle arvele kogunes vastavalt 12 ja 10 silma.

Saulkrasti etapp lõpetati tugeva Riia TTTP vastu. Elena Suti 24 punkti kahjuks kaotusest ei päästnud ja pärast lõpusireeni särasid tablool numbrid 55:73.
Pärnu Spordikoolil on võiduarve kahe etapiga veel avamata ja üldtabelis leiame suvepealinlased eelviimaselt, 15. tabelirealt.

Viimane etapp toimub 27. veebruarist 1. märtsini Riias ja Tallinnas. Audentese SK mängib Tallinnas peetaval turniiril, Pärnu Spordikool sõidab viimaseid mänge pidama Riiga.