fbpx
Close

Tänasele BC Kalev/Cramo mängule on tulemas rekordarv NBA skaute!

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeva õhtul algusega kell 19 Kalevi spordihallis toimuv VTB Ühisliiga kohtumine BC Kalev/Cramo ja Saraatovi Avtodori vahel on märgiline, kuna Tallinnasse on tulemas rekordarv NBA skaute. Korvpall24.ee portaali andmetel on ennast mängule kirja pannud 18 NBA klubi skaudid ning selline number on Eesti mõistes pretsedenditu.

Praeguse info kohaselt on esindatud klubid: Boston Celtics, Houston Rockets, Detroit Pistons, Clevelend Cavaliers, Oklahoma City Thunder, LA Clippers, Miami Heat, Brooklyn Nets, Utah Jazz, LA Lakers, Philadelphia 76ers, Denver Nuggets, Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Washington Wizards, Minnesota Timberwolves ja Charlotte Hornets.

Cavaliersi on esindamas kunagi ise NBA-s pallinud 216 cm pikkune sloveen Primož Brezec, Clippersi skaudina on saalis Türgi klubides karjääri teinud albaanlane Ermal Kuqo ja Hornetsist endine Tšehhi koondislane Jakub Kudlacek.

Skautidearmee on Tallinnasse vaatama tulnud mitmeid mängijaid, kellest üks on Eesti tulevikumees Sander Raieste. Aga sihikul on väidetavalt ka mitmed Avtodori pallurid, peamiselt 19-aastane venelasest tagamees Nikita Mihhailovski. Kuulujuttude kohaselt tahetakse silm peale panna ka VTB Ühisliiga ühele paremale lauavõitlejale Mouhammadou Jaiteh’le ja ameeriklasest tsentrile Isaiah Hicksile.

Kalev/Cramo poolel on lisaks 19-aastasele ja 204 cm pikkusele Raiestele NBA huviorbiidis olnud ka värskelt klubiga liitunud 21-aastane ja 208 cm pikkune Sacha Killeya-Jones.

Raieste andis eelmisel aastal oma nime üles juba ka 2019. aasta draftiks, kuid vahetult enne tähtaega võttis avalduse siiski tagasi. Tegemist oligi taktikalise käiguga, et aru saada, kui palju tema vastu huvi nendes ringkondades on.

scroll to top