Mitt tegi hooaja parima esituse, Riismaa hiilgas võidumängus nii kaitses kui rünnakul

-Arnold Mitt | Foto: Renato Galli/Gilbertina Basket Soresina Facebook

Itaalia madalamates liigades (Serie B ja C) käisid nädalavahetusel väljakul Arnold Mitt ning Joonas Riismaa. Mitt pakkus Soresina Gilbertina 50:84 (14:32, 10:11, 19:16, 7:25) kaotusmängus Bernareggio vastu hooaja mehiseima esituse, Riismaa juhtis Montale raske 85:78 (22:18, 19:18, 23:32, 21:10) võiduni Valdisieve`i üle.

B-alagrupi lõpus paiknev Soresina (4-12) võõrustas liidrit Bernareggiot (14-2) ning suutis vastase pakutava tempoga kaasa minna kohtumise esimesed neli minutit. Seisul 6:10 algatasid külalised 15:0 vahespurdi ning juhtisid avaveerandaja lõpuks juba 18-punktiga. Vahetusest hästi sekkunud Arnold Mitt viskas seisul 7:25 Soresina kasuks seitse järjestikust punkti. Järgneval kahel mänguperioodil vahe püsis, kuid otsustaval veerandajal vaid 7 punkti visanud kodumeeskond kustus kohtumise lõpus selgelt ära. Bernareggio mängujärgselt teenistuslehelt jääb silma hea tabavus (kahesed 53%, kolmesed 56%), Soresina vastavad näitajad olid 38% ja 18%.

Hooaja parima esitusega sai hakkama Arnold Mitt, kel jäi 24 minutiga napilt puudu kaksikduublist. 208-sentimeetrine keskmängija viskas meeskonna parimana 13 punkti (kahesed 6/8, vabavisked 1/2), hankis 9 lauapalli (hooaja parim), blokeeris 2 pealeviset ning andis ühe korvisöödu. Protokolli kanti ka üks pallikaotus ning kaks isiklikku viga. Bernareggio tulemuslikeimad olid Patrick Gatti ja Stefano Laudoni võrdselt 22 silmaga.

Soresina (4-13) jagab pärast 17. vooru koos Crema ning Varesega alagrupis viimast kohta.

Montale (6-8) ja Valdisieve`i (6-8) vahelisest kohtumisest võis tabeliseisu arvestades oodata tasavägist heitlust ning mängu saatus otsustatigi viimase kümne minuti jooksul. Avapoolaja 41:36 võitnud kodumeeskond Montale lasi endale järgneval mänguperioodil visata 32 punkti ning jäi otsustava veerandaja eel 64:68 taha. Seejärel tehti kaitses vajalikud korrektuurid ning hoiti külalised kümne silma peal, mis tagas Montale meeskonnale raske võidu.

Joonas Riismaa oli harjumuspäraselt üleplatsimehe rollis, kogudes 38 minutiga 27 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 3/8, vabavisked 8/9), 8 lauapalli, 4 kulpi (hooaja parim), 2 korvisöötu ja ühe vaheltlõike. Esimese 15 mänguga keskmiselt 23,9 punkti ja 9 lauapalli kogunud Riismaa arvele jäi ka 2 pallikaotust ning isiklikku viga. Iacopo Maria Coccia tõi külaliste parimana 19 silma.

Montale (7-8) asub alagrupis 9. kohal, eelmises voorus mänguvaba olnud Gregor Kuuba koduklubi Livorno (2-12) jätkab tabeli viimasel real.