Viimase veerandi ära puterdanud Keila võttis veenva lisaajaga raske võidu

-Carl Erich Sooär | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval peeti Saku II liigas üks kohtumine, kus liidermeeskond ja tänavu taas kindlalt esiliigasse pääsu sihiks võtnud Keila Korvpallikool (14-1) tõi Lõuna-Eestist endale võidulisa. Numbritega 97:84 (20:19, 22:16, 25:20, 15:27, 15:2) alistati tabeli esimesse poolde kuuluv Võrumaa (10-5) meeskond.

Keila meestele kujunes kauge sõit raskeks, kuna mängu saatus otsustati alles lisaajal. Seejuures kolmel esimesel perioodil initsiatiivi hoidnud, kuid neljandal veerandil lagunenud keilakad olid lisaajal taas selgelt vastastest paremad, kui otsustavad viis minutit võideti koguni 15:2.

Võrumaalased viisid kohtumise lisaajale tabava kolmesega paar sekundit enne normaalaja lõppu, kui Kaidar Taal realiseeris Mairo Padari söödu. Lisaajal kerkis Keila poolel üles Roland Tamkivi, kes oma 11-st punktist 8 tõi just üleajal.

Keila poolel kogus viis meest kahekohalise punktiskoori, kui Carl Erich Sooär oli 19 silmaga edukaim, Kevin Äkke lisas 18, Martin Meeksa 17 ja Kristen Kasemets 12 silma. 193 cm pikkune tsenter Meeksa hankis lisaks ka 13 lauapalli (neist 5 ründelauast) ja tegi 3 vaheltlõiget, Kasemetsa kontole kogunes 8 lauapalli.

Võrumaa särgis tõi Fredi Parker 22 punkti ja 6 lauapalli, Martin Kulberg lisas 20 silma, 7 resultatiivset söötu ja 5 lauapalli ning Kaidar Taal 18 punkti, 10 lauapalli ja 6 söötu.