Noorteliiga sai esiliigas Karpini ja Suuroru vedamisel töövõidu

-Karl-Kristjan Karpin | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas läksid neljapäeval vastamisi G4S Noorteliiga (6-6) ja Tartu Kalev/Estiko (7-6). Tugeva teise poolajaga võttis väärt võidu kodus mänginud Noorteliiga meeskond numbritega 73:67 (16:22, 11:18, 19:7, 27:20).

Mõlemad meeskonnad pidid läbi ajama ilma liidriteta – G4S-il puudus Ran Andre Pehka ning tartlastel Silver Leppik. Esimesel kahel mänguperioodil kuulus initsiatiiv külalistele, kes võitsid avaveerandaja 22:16 ning kasvatasid poolajaks eduseisu 13-punktiliseks. Estiko hea hoog jätkus kolmanda veerandaja esimeste minutiteni, kui tabloo näitas numbreid 46:31.

Ühtäkki mängupilt muutus ning väljakuperemehed leidsid kindluse nii rünnakul kui kaitses. Kodumeeskonna 15:1 spurt järgneva seitsme minuti jooksul tõi nad veerandajal lõpuks vaid punkti kaugusele (46:47). Noorteliiga mängumeeste enesekindlus kandus otsustavale neljandikule, mil asuti kiirelt 52:47 juhtima. Külalised enam Noorteliiga mängumehi pidurdada ei suutnud ning peagi oli kodumeeskonna vahe kahekohaline (66:56). Viimastel minutitel mängu kindlalt ohjes hoidnud väljakuperemehed said tabelisse väärt töövõidu. Huvitaval kombel võitis Estiko hooaja avamängu praktiliselt identse tulemusega (73:68). G4S Noorteliiga võitis lauavõitluse 38:21 ning tabas väljakult oluliselt täpsemini (53% vs 35%). Võitjaile ei saanud täna komistuskiviks ka 27 pallikaotust.

Karl-Kristjan Karpin tõi G4S-i parimana 19 punkti ja 9 lauapalli. Oliver Suurorg lisas 17 silma, 11 lauapalli, 6 söötu ja 3 vaheltlõiget. Kristjan Kokk tõi hea tabavuse juures 14 punkti (visked väljakult 6/7) ja 3 vaheltlõiget.

Estiko resultatiivseimaks kerkis Marten Järvik 18 punkti ja 5 vaheltlõikega. Gintaras Dalke arvele jäi 15 silma, Taavi Leetus panustas 11 punkti ja 3 vaheltlõiget.

Tänase võiduga vahetasid G4S Noorteliiga (7-6) Tartu Kalev/Estikoga (7-7) turniiritabelis kohad ning asuvad vastavalt kuuendal ja seitsmendal positsioonil.