fbpx
Close

Ootamatult TalTechi peatreeneriks tõusnud Kris Killing: üritan seda kohta lihtsalt mitte ära anda

-Kris Killing | Foto: Siim Semiskar

-Kris Killing | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 15 meeskonna seas 13. kohal paiknev TalTech loobus hiljuti peatreeneri Gert Kullamäe teenetest. Mullu tugeva hooaja teinud Tallinna klubil on parasjagu käsil seitsmemänguline kaotusteseeria, millele loodab lahenduse leida neljandat aastat võistkonna juures viibiv senine abitreener Kris Killing.

TalTech platseerus eelmisel hooajal Eesti-Läti korvpalliliigas viiendale kohale ning kaugel polnud ka pääs final four turniirile, kui veerandfinaali avamängus BK Ogret võideti, ent võõrsil saadi kindel kaotus. Eesti klubidest oldi BC Kalev/Cramo järel paremuselt teine ja nii oli võimalik koduste meistrivõistluste play-offi alustada otse poolfinaalist. Seal jäädi aga Tallinna Kalev/TLÜ-le alla ja hiljem pronksiseerias ka Pärnu Sadamale.

Kahe hooaja vahel on kaks põhitegijat lahkunud: Jaan Puidet ja Toomas Raadik. Samas tulid juurde TalTechile tuttavad mehed Joonas Järveläinen ning Sten Olmre. Toonane peatreener Rait Käbin meeskonna eesotsas enam ei jätkanud ning selle koha võttis üle mullu poole hooaja jagu Tallinna Kalev/TLÜ peatreener olnud Gert Kullamäe. Tänavust hooaega alustati kahe kaotusega, kuid seejärel teeniti viiest järgmisest mängust neli võitu. 8. novembrist alates pole enam võite juurde tulnud, kuigi kahes viimases matšis on Läti tippklubidele Riia VEF-ile ja BK Ventspilsile tugevat vastupanu osutatud ning kirja saadud vastavalt viie- ja 12-punktilised kaotused.

Vähemalt ajutisel peatreenerikohused üle võtnud 28-aastane Kris Killing rääkis Korvpall24.ee-le antud intervjuus, millised on eesmärgid, et TalTech uuesti võidukursile aidata. Mängijakarjääri jooksul Pärnu ja Kalev/TLÜ tiimides ka meistriliiga õhku nuusutanud Killingul saab olema väga tegus periood, sest hetkel otsitakse tema kõrvale abitreenerit ja ühtlasi on tema õlul Saku I liigas Tamsalu Los Toros/TalTech võistkonna juhendamine.

Kas Su jaoks tuli üllatusena Gerdi lahkumine või oli klubi sees sellest varasemalt juba juttu?

Eks ta mingil määral ikka üllatusena tuli. Neljapäeva (19. detsember – toim.) hommikul klubijuhid ja mänedžer teavitasid, et õhtul võtan meeskonna üle.

Kas Sa pidid oma “jah” või “ei” ka ütlema või ei jäänud suurt valikut?

Mul oli valikut küll, aga kuna olen klubis neljandat hooaega, siis ütlesin praegu ikka oma jah-sõna.

Kas Sinu peatreeneriks olemine on ajutine või hooaja lõpuni kindel?

Võtame mäng korraga. Meil on omavahel kokkulepped tehtud, aga mu jaoks on see uus väljakutse ja üritan endast nii palju anda, et mitte seda kohta lihtsalt ära anda.

Kes Sulle appi tuleb?

Praegu on raske öelda. Eks otsin endale kedagi juurde, aga praeguse seisuga tuleb kodumängudel appi Rait Käbin ja võõrsil aitab Raido Ringmets. Kindlasti on pingile ja treeningutele kedagi appi vaja.

Kas videote lõikamine jääb ikka Sinu peale?

Jah, nii nagu see on viimased aastad olnud. Praegu teen kõike korraga.

Eelmisel aastal läks Gert Tallinna Kalev/TLÜ-st ära. Martin Müürsepp võttis noore peatreenerina ohjad enda kätte ja purjetas lõpuks Eesti meistrivõistlustel hõbedale. Kas siit võiks otsida mingeid mustreid?

Ei hakka siinkohal midagi ütlema, kuna võistkonnal on hetkel 0-7 kaotuste rada. Mängijatel on mingil määral emotsioon kadunud ja esmane ülesanne on see tagasi leida, mis kanduks ka mängustiilile üle. Võtame mäng korraga, et mängupilt paraneks. Olen meeskonna ees isiklikult sõnastanud oma eesmärgid, aga läheme samm-sammult ja vaatame, kuidas see asi minema hakkab. Usun, et võistkonnal on potentsiaali rohkemaks kui need neli võitu. Muidugi on olnud ka väikseid kaotusi ja mänge ära antud, aga töötame selle kallal, et esmane eesmärk oleks play-off.

Kui palju mängupilt reaalselt Sinu juhendamisel muutub ja kui palju saad ning tahaksid hooaja keskel midagi kardinaalselt muuta?

Kardinaalselt ei hakka midagi kohe juhtuma, võib-olla mõned pisidetailid. Emotsioon annab mängupildile kõva efekti juurde. Kaitse poole pealt lisame pisinüansse juurde, aga Gerdi tehtud tööd üritan lõpetada. Eks mingil määral said teatud asjad koos tehtud ning mingil määral oli meil ühiseid nägemusi. Nüüd on vaja väikesed pusletükid viia sinna, et asjad toimiksid paremini.

Kas mängijate osas midagi muutub?

Hetkel pole see plaanis, aga kuna teame, et Norman Käbin on teadmata ajaks vigastatud, siis temaga võtame nädala korraga ning vaatame, mis seis on. TalTechi füsioterapeudid üritavad anda endast võimalikult parima ja tegutseda võimalikult kiiresti. Midagi väga hullu ei tohiks siiski olla. Oliver Metsalu peaks ka meil iga hetk tagasi tulema.

Ei saa aga välistada, et võtate mõne mängija juurde?

Ei saa välistada, et mõni noor esiliigast või oma korvpallikoolist tuleb juurde.

Kas välismaalt mängijate toomise varianti ei kaalu?

See pole meie klubi stiil ja see pole ka minu stiil. Pigem annaks mõnele mängijale võimaluse, kes on vähem mängida saanud sellel hooajal ja saaks nii vastutust kanda.

Mis esiliigast saab? Kes seal peatreenerina jätkab, kui Sa oled esindusmeeskonna juures?

Praegu olen ma seal veel ametlikult peatreener, kuna seal on ka korvpallikooli noored, kellega töötan. Mingil määral tulevad nad treeningute osas meistriliigasse appi. Klubiga üritame aga leida lahenduse, kas saan nende mängule minna või mitte. Kui saan kellegi abitreeneriks, siis võib-olla saab talle selle ülesande anda ja ta võtab esiliigavõistkonna enda vastutada.

Palju on räägitud kurikuulsast Hiina reisist. Mis arvad, kui palju on kehv hooaja algus seotud selle kuuajalise reisiga ja hilise tagasitulekuga?

Võime siin igasuguseid asju rääkida, kas see oli hea või mitte. Mina ütlen, et see oli kindlasti mingil määral hea ja kasulik. Olen küll juba neljandat aastat TalTechis, aga nägin nii mõnegi mängija teisi külgi. Ei hakkaks aga üldplaanis Hiina reisi taha pugema. Pigem kadus mängijatel ühel hetkel emotsioon ja nüüd tuleb see üles leida. Arvan, et Hiina puhul oli tegemist kõigile pigem hea kogemusega.

Killingu debüütmäng TalTechi peatreenerina saab olema 28. detsembril võõrsil Valmiera Glass VIA vastu, kes tabelis seni kogunud kaks võitu rohkem. Seejärel kohtutakse uue aasta 8. jaanuaril linnaderbis Tallinna Kalev/TLÜ tiimiga.

scroll to top