fbpx
Close

Keilas peetud U20 EYBL-i etapil hõivasid kõik poodiumikohad Eesti võistkonnad

-Keila Korvpallikool U20 korvpallimeeskond | Foto: Keila Korvpallikool Facebook

-Keila Korvpallikool U20 korvpallimeeskond | Foto: Keila Korvpallikool Facebook

Reedest pühapäevani Keila Tervisekeskuse pallisaalis peetud Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) U20 vanuseklassi teise etapi võitis TalTechi Korvpallikool, kes alistas kõik viis vastast. Eesti võistkondadest osalesid etapil veel Korvpalliakadeemia Tallinna Kalev ja Keila Korvpallikool, kes saavutasid vastavalt teise ja kolmanda koha.

Indrek Reinboki käe all mängiv TalTechi võistkond alistas järgemööda lätlaste Valmiera Glass VIA 64:55, venelaste Peterburi ülikooli 70:50, valgevenelaste Minski Tsmoki 73:56, leedulaste Klaipeda Neptunase 62:46 ja soomlaste Helsingi Rocks/Sykki 80:72.

TalTechi vedas viiest mängust neljas kaksikduublini jõudnud Aleksander Oliver Hint, kelle arvele jäi keskmiselt 19,2 punkti, 8 lauapalli ja 2,2 resultatiivset söötu.

Aivo Erkmaa juhendatav Tallinna Kalev sai oma ainsa kaotuse etapi avamängus, kui Klaipeda Neptunasele jäädi alla 53:64. Seejärel aga alistati 78:58 Minski Tsmoki, 77:56 Peterburi ülikool, 75:43 Valmiera Glass VIA ja 64:42 etapi võõrustaja Keila Korvpallikool.

Turniiri sümboolsesse viisikusse valiti Tallinna Kalevist Daniel Beilinson ja Erki Kuhi, kes said kirja keskmiselt vastavalt 12,8 ja 9 punkti. Võistkonna parima auhinna sai Horvaatia juurtega Rootsi noortekoondislane Luka Babic, kelle arvele jäi keskmiselt 12,4 punkti, 7,8 lauapalli ja 2,8 resultatiivset söötu mängu kohta.

Neli võitu teenis ka etapi viimases mängus Tallinna Kalevile alla jäänud Keila. Peep Pahvi juhendatavad väljakuperemehed alistasid Peterburi ülikooli 71:51, Valmiera Glass VIA 84:34, Klaipeda Neptunase 79:75 ja Minski Tsmoki 84:62.

Keila parim mängija oli Conrad Sengbusch, tähtede viisikusse valiti Norman Rüütsalu.

Keila on kogunud kahe etapiga üheksa võitu ja ühe kaotuse, mis annab 17 võistkonna konkurentsis liidrikoha. Tallinna Kalev asub kaheksa võidu ja kahe kaotusega neljandal ning TalTech kuue võidu ja nelja kaotusega kuuendal kohal. Kolmas etapp toimub 27. veebruarist 1. märtsini Tallinnas.

scroll to top