Treier ja Jurkatamm alistasid Itaalia esiliigas Kitsingu

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Pühadele eelnenud nädalavahetusel käisid Itaalia erinevate liigade palliplatsidel viis eestlasest mängumeest. Põnevaim vastasseis leidis aset esiliigas (Serie A2), kus omavahel võtsid mõõtu Ravenna Orasi (Kaspar Treier ja Mikk Jurkatamm) ning Forli 2.01 (Kaspar Kitsing). Koduseinte toel 86:73 (19:14, 23:16, 18:21, 26:22) võidu noppinud Ravenna kindlustas hooaja 11. võiduga alagrupi liidrikohta.

Ravenna (10-3) ja Forli (9-4) vahelises kohtumises avati skoor alles mängu neljandal minutil, kui Giddy Pottsi korv viis kodumeeskonna juhtima. Külalistel õnnestus poolaja jooksul kahel korral seis viigistada (2:2, 13:13), kuid valdavalt oli domineerivamaks pooleks alagrupis liidripositsiooni hoidev Ravenna. Teise poolaja alguses mängisid väljakuperemehed edu 15-punktiliseks (45:30) ning Forlil ei õnnestunud kordagi löögiulatusse jõuda. Kohtumise lõpuks valmistas külalistele enim tuska nigel kaugvisete tabavus (4/24 ehk 17%).

Kaspar Treier kogus 16 minutiga 10 punkti (kahesed 4/5, vabavisked 2/2), hankis 2 ründelauapalli, jagas 2 söötu, tegi ühe vaheltlõike, kuid ka ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm teenis samuti 16 mänguminutit, mille jooksul viskas 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4), noppis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, blokeeris ühe pealeviske ning tegi 2 isiklikku viga. Charles Thomas ja Giddy Potts tõid Ravenna liidritena vastavalt 20 ja 16 silma. Forli ridades kerkis resultatiivseimaks Davide Pruttini 17 punktiga, Kaspar Kitsingule sel korral mänguaega ei antud.

Aste madalamal viis kalender kokku Soresina Gilbertina (3-10) ning Padova (10-3). Viimastes voorudes edukalt esinenud Arnold Miti koduklubi rünnakud jäid avapoolajal tugeva vastase kaitsesse kinni ning 49:69 (6:19, 9:10, 19:20, 15:20) kaotus oli tõsiasi. Kohtumise teiseks minutiks 4:2 juhtima läinud külalised viskasid järgneva 8 minutiga vaid ühe korvi ning leidsid end avaveerandaja lõpus 6:19 kaotusseisus. Teisel neljandikul mängupilt ei muutunud ja Soresina klubi poolaja saldosse kogunes kõigest 15 punkti. Mängu teine pool kulges lahtisemalt, ent võitjas kahtlust ei tekkinud. Hooaja negatiivse punktirekordi visanud Gilbertina tabas väljakult 31% tabavusega.

Vahetusmängijana sekkunud Arnold Mitt sai platsile kümneks minutiks, kuid skoori avada ei suutnud, eksides ainsal kaugviskeüritusel. 208-sentimeetrine keskmängija kogus 3 lauapalli, ühe korvisöödu ja viskeblokeeringu, kirja läksid ka 3 pallikaotust ning 2 isiklikku viga.

Neljandas liigas (Serie C Gold) kohtus Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco (2-10) tabeli alumisse poolde kuuluva La Specia Basketiga (4-8) ning kaotas  koduväljakul nõrga viimase veerandaja tõttu kohtumise kindlalt 53:75 (13:16, 19:16, 13:16, 8:27). Võrdset mängu jagus kuni kolmanda veerandaja lõpuni, kuid külaliste 11:0 spurt otsustava mänguperioodi keskel sai määravaks. Kahe meeskonna suurim vahe tuli esile kaugvisetes, kus Livorno suutis tabada vaid ühe viske 13-st üritusest. Vabaviskeid vaid 36%-liselt realiseerinud La Specia kogus kaare tagant koguni 33 punkti (11/24 ehk 46%).

Gregor Kuuba kogus 30 minutiga 5 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), 3 lauapalli ning 2 pallikaotust. Allan Ivan Onojaife sai Livorno parimana kirja 18 punkti ja 10 lauapalli väärt kaksikduubli. Külaliste resultatiivseimaks kerkis leedukas Darius Kibildis 22 silmaga.