fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni MVP Martin Kulberg – Sergio Llull’i kehastus Rahvaliigas, kes naudib loomingulist korvpalli

-Martin Kulberg | Foto: Erakogu

Optibet Rahvaliiga tänavuse hooaja erinevate sarjade kõige väärtuslikumate mängijate intervjuusarja jätkame Lõuna regiooni MVP Martin Kulbergiga Forega/Fromholdi tiimist.

Regiooni kullamängus Estiko vastu oli omal ajal ka meistriliigale väga ligidale jõudnud Kulberg parima kasuteguriga (30) üleplatsimees. Forega/Fromhold võitis mängu numbritega 88:62, Kulberg kogus 23 punkti, hankis 10 lauapalli ja andis 6 resultatiivset söötu.

Rahvaliiga nimel tegime suvel 32-aastaseks saanud 185 cm pikkuse mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me ka Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Hakkasin omal käel korvpalli mängima 7-aastaselt. Vanaema oli spordihoone koristaja ning veetsin spordisaalis mitmeid tunde. Vanaema rõhutas ikka koguaeg, et vabaviskel eksida ei tohi (Naerab.). Mehed hakkasid mind mängu võtma, kui neil oli üks puudu ja sealt tekkis kirg selle mängu vastu. Meestega mängides oli väike reegel ka: korvi alt mööda panin, siis pidin kohe 10 kätekõverdust tegema. 11-12-aastaselt läksin Parksepa spordiklubi treeningutele. Ning olen siiani selle klubiga seotud. 15-16-aastaselt olin Valga Welg meistriliigameeskonna suvistes laagrites, kus sai koos treenida Veljo Varese ja Reinar Hallikuga ning paljude teiste korvpallimaastikul tuntud nägudega. 18-aastaselt olin Võru meistriliiga klubis, kuid kuna olin just kooli läinud, siis pidin tõsisemast korvpallist loobuma. Hakkasin keskenduma rohkem õpingutele ja elukutsele, korvpalli mängisin ikka esiliigas või teises liigas. Ning nüüd siis Rahvaliigas, sest töö kõrvalt pole võimalik muid liigasid mängida.

Kuidas sattusid Forega/Fromhold meeskonda?

Forega/Fromhold on Võru poiste punt, kellega on maast madalast koos mängitud ning kuna II liiga otsustasime lõpetada ajapuuduse tõttu, siis sai otsustatud, et Rahvaliiga formaat peaks meile sobima. Pole palju sõitmist ja mängud on nädalavahetusel.

Iseloomusta palun enda poolt Forega/Fromhold meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie meeskonna tugevuseks on kindlad liidrid ja agressiivne mängustiil. Lisaks oleme pikalt kokku mänginud ja teame üksteist läbi ja lõhki. Oskame üksteist motiveerida ning toetada. Nõrkuseks võiks öelda, et emotsioonid… liigsed.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestis kindlasti Kristjan Kangur #14, noorena fännasin teda kõvasti. Välismaalt jälgin palju Euroliigat ning veidi NBA-d. Kui kedagi esile tuua, siis Luka Doncic. Tema jaoks tundub kõik nii lihtne. Ja Sergio Llull – Red Bull ja hullud visked.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Sergio Llull. Joome mõlemad palju Red Bulli (Naerab.). Iseloomult olen võitleja, lootusetuid hetki pole olemas, meeskonna käimavedaja, rasked ja keerulised visked. Võin võtta vastutust ning trumbiks on pigem läbiminek.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Šarunas Jasikevicius – tundub põnev persoon. Aga tal on minu jaoks liiga punktuaalne mängujoonis. Andres Sõber – loominguline korvpall on mind alati rohkem köitnud.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Kõige keerulisem küsimus. Pole kindlat lemmikut reeglit ning ei tule kohe ette, mis mind nii väga häiriks. Vahest saab mõni põnev mäng liiga kiirelt läbi? Siis tahaks küll, et mänguaeg oleks pikem (Naerab.).

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Siim-Sander Vene, Maik-Kalev Kotsar, Sander Raieste, Kerr Kriisa ja Kaspar Treier. Üleüldiselt on meie koondis hetkel väga muljetavaldav. Ootan koondisemänge, et ükskord saaksid nad ka suurema üllatusega hakkama. Kõik on võitlejad ja ei kardeta ühtegi suurt vastast. Suurim probleem on kõik mehed koondise eest mängima saada. Usun, et korvpallisõpradele pakub koondis veel lähiaastatel põnevust ja närvikõdi.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan PPAs. Ning kasvatan kahte poissi.

scroll to top