Optibet Rahvaliiga tänavuse hooaja erinevate sarjade kõige väärtuslikumate mängijate intervjuusarja jätkame Põhja regiooni Regular sarja II divisjoni MVP Siim Hanikatiga Kose Korvpalliklubist. Finaalkohtumises Ehtoni vastu kogus Hanikat parimana 22 punkti, 10 lauapalli ja 4 korvisöötu ning oli ka läbi hooaja keskmiselt 18 silmaga oma tiimi resultatiivseim.
Rahvaliiga nimel tegime väga kireva harrastuskorvpalluri karjääriga 34-aastase ja 197 cm pikkuse mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me ka Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.
Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?
Korvpalliga alustasin umbes kolmandas klassis Kose Keskkoolis, kui tollane kehalise kasvatuse õpetaja soovis näha, et kellel oleks koordinatsiooni põrgatada palli samal ajal kui jookseme. Selle alusel kutsuti mind ka korvpallitrenni, kus treeneriks oli Margus Matiisen ning sealt hakkaski see lumepall vaikselt veerema. Mängijakarjäär on pakkunud väga palju eredaid momente. Harjumaal koolide ja spordiklubide vahelisi mänge ja liigasid, “Kosmose” korvpalliplatsil kuulusin AND1 Streetball tiimi, sealt edasi Marcuse U20 tiimi. Ei, Emotsiooniga käisime välismaa turniiridel ja võitsime amatööride tasemel ära kõik, mis võimalik. Eesti II liiga jäi tipuks, kus tuli ka põhihooaja MVP auhind. MAL ja nüüd ka Rahvaliiga. On kutsutud mängima ka esiliigasse, kuid see on piir, mida ei soovinud ületada. Mulle meeldib oma lõbuks patsutada. Lisaremark: tänan Kristjan Kitsingut selle eest, et U20 liigas näitas ta mulle koha kätte ja sain aru, et kõrgema liiga korvpall pole minu jaoks (Naerab.).
Kuidas sattusid Kose Korvpalliklubi meeskonda?
Nagu eelnevast jutust ridade vahelt välja lugeda, siis seal ma alustasin ja kui olen saanud kutse, olen alati esindanud Kose värve.
Iseloomusta palun enda poolt Kose Korvpalliklubi meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?
Tugevusteks saaks nimetada kokku mängimist keskmiselt 10+ aastat, mille tõttu enam otseselt ei pea nuputama, kuidas midagi teha, vaid suudame orgaaniliselt platsil omas rollis toime tulla. Alati saab ju parem olla!
Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?
Eestis on kaks väga head sõpra: Mirko Kiison oma tahtejõu ja emotsiooniga ning Tormi Talirand, kes ei anna alla, ükskõik mitu vigastust ette tuleb. Välismaalt olen piilunud Dejan Bodiroga ampluaad.
Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.
Dejani mänguga sarnanebki, iga mäng teen vähemalt ühe korra tema lasso liigutust (Hanikat mõtleb siin ilmselt Bodiroga poolt kuulsaks tehtud ühe käega crossover’it, mida nimetati hispaania keeles el latigo ehk piits ning mis NBA-s on saanud nime ühe tänavakorvpalluri järgi shammgod – toim.). Tiimikaaslased juba naeravad iga kord, et kõik lähevad endiselt selle pette ohvriks. Noorena olin tillukest kasvu, siis olin pigem tagamängija ja mitte eriti hea. Seetõttu on mul pallikäsitlus ja viskekäsi olemas. Kui kahe aastaga lisandus 40 cm, siis tuli ära õppida selg ees mängimine. Tunnen end mõlemas rollis mugavalt. Olin hästi jonniv mängija, nüüd aastatega on see kaduma hakanud. Otsin meelega ka mängijate nõrkusi ja momente, kuidas saaks neile “naha alla pugeda”.
Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?
Margus Matiiseni käe all sooviksin teha kuskil ühe aasta. Puhtalt nostalgiline element – kuna tema filosoofia ja arusaam pallimängust on hoopis teistsugune, kui olen hilisemas elus teiste käe all mänginud. Tänu erinevatele treeningmeetoditele ning lõbusatele mängudele ei kadunud trennist kunagi rõõm ja isu.
Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?
Lemmikut reeglit mul pole. Kuid viimasel ajal olen üha rohkem kuulma hakanud, et kuna olen suurem ja ei kuku ründevea peale ning kui vähe lühem mees teeb vea, siis seda ei vilistata. Öeldakse, et sa nii palju suurem, kõik hästi. Seal sooviksin siiski võrdsemat kohtlemist saada.
Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?
Maik-Kalev Kotsar, Margus Metstak, Martin Müürsepp, Aivar Kuusmaa ja Kerr Kriisa – see oleks päris põnev lineup.
Millega Sa päriselus tegeled?
Igapäevaselt käin tööl ja vabal ajal joonistan, maalin.