Paide Viking Window viskas Lasnamäel KA Tallinna Kalevi üle, Viimsi ja Balteco hullasid

-Karl-Kristjan Vaab | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga sai jätku reedel, kui kavas oli kolm mängu. Ainult võite tunnistanud võistkondi on tabelis nüüd järel vaid kaks, sest hooaja esimese kaotuse pidi vastu võtma KA Tallinna Kalev/TSK meeskond.

KA Tallinna Kalev/TSK – Paide Viking Window 73:84 (17:19; 21:26; 13:18; 22:21)

Aivo Erkmaa hoolealused Tallinna Kalevi Korvpalliakadeemiast olid avaveerandil külalismeeskonna vastu raskustes, kui veidi enam kui kolme mänguminutiga jäädi 2:11 kaotusseisu. Mõlemalt poolt närvilises ja agressiivses mängus tuli kodumeeskond esimese veerandi lõpuks siiski järgi (17:19), kuid järgmise kümne minuti jooksul kulges mäng Paide taktikepi all. Kalev pääses juhtima vaid korra, kui Daniel Beilinsoni tabava kahepunktiviske järel oli seis 27:26. Poolajaks jäi endise Kalev/Cramo mängumehe Rait Keerlese juhendatav Paide 45:38 peale.

Teise poolaja alguses vähendasid kalevlased Tom Kaldre ja Martin Jurtomi korvidest vahe kahele punktile (45:47), aga 12:0 spurt viis külalismeeskonna veidi enam kui kolme minutiga 59:45 juhtima. Viimane veerandaeg algas külaliste 63:51 eduseisust, kümne- või enamapunktilist edu hoiti kuni mängida jäi 3.35. Luka Babici ja Tom Kaldre korvide järel vähendas Kalev vahe kuue punkti peale (69:75). Vahetuspingi teise tehnilise vea järel, mille tõttu peatreener Aivo Erkmaa saalist lahkuma oli sunnitud, Kalev enam Paidele ohtlikuks ei saanud. Karl-Kristjan Vaab ning Kaspar Rätsep tüürisid Paide kindlalt võidusadamasse (73:84).

Paide meeskond tabas kahepunktiviskeid koguni 55% täpsusega (Kalev 46,9%) ning kolmesed sopsasid läbi korvirõnga 37,5-protsendilise täpsusega (6/16). KA Tallinna kalev üritas koguni 35 kaugviset, millest tabas aga vaid viis (14,3%). Oluliselt rohkem teenis Paide ka vabaviskeid, kui 33-st üritusest tabati 22. Kalevlased teenisid 22 vabaviset ning tabasid neid samuti väga kehvalt: 12 ehk vaid 54,5%.

Võitjate parimana viskas Karl-Kristjan Vaab 17 punkti. Rauno Nurklik panustas võitu 16 punkti, lisaks võttis ta 8 lauapalli ja blokeeris 3 viset. Kaotajate poolel säras 22 punkti, 7 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga Martin Jurtom. Tom Kaldre arvele jäi 19 silma.

FOTOGALERII

KK Viimsi/Noto – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 90:59 (18:21; 21:16; 25:11; 26:11)

Eelmise hooaja esiliiga pronksmedalist Viimsi ja olümpiavõitja Tiit Soku juhendatav Betoonimeister pidasid Karulaugu Spordikeskuses peetud mängus tasavägise esimese veerandaja, mis päädis külalismeeskonna jaoks 21:18 eduseisuga. Teist kümmet minutit alustas paremini Viimsi, saavutades veerandaja keskpaigaks suuresti tänu Mihkel Alloru ja Gaspar Bibikovi korvidele enam kui 10-punktilise eduseisu (35:24). Samasse veerandisse mahtus ka kodumeeskonna 13:0 vahespurt, mille käigus ei tabanud Betoonimeistri mängijad viie mänguminuti jooksul kordagi. Olukord pöördus kiiresti, sest esimese poolaja järelejäänud kahe ja poole minutiga vastasid külalised samuti 13:0 spurdiga, tulles mängu tagasi (39:37).

Kolmandal veerandil suutis Viimsi oma teisel veerandil mahamängitud eduseisu taastada ning viimasele neljandikule mindi vastu Viimsi 64:48 juhtimiselt. Ralf Kompuse korvi järel kasvas vahe esmakordselt üle 20 punkti (69:48) ning Aleks Aasma võidunumbrid vormistanud kaugviske järel ka lõpuks üle 30 punkti (90:59).

Ühtlaselt skoorinud Viimsi eest tõid koguni kuus meest kahekohalise arvu punkte, neist parimana Gaspar Bibikov 16. Üleplatsimeheks kerkis Siim Laur Betoonimeistrist, kelle arvele kogunes 27 silma.

KK Hito/BC Karjamaa – Balteco 69:97 (17:24; 13:25; 15:26; 24:22)

Kodumeeskond KK Hito oli esimestest minutitest alates kohtumiseks hästi valmis, minnes Urmet Roosimägi ja Margo Tali korvidest 7:2 juhtima. Veerandi teine pool kuulus täielikult Baltecole, kes tabas mitmeid kaugviskeid ning kallutas sellega perioodi lõpuks seisu enda kasuks 24:17. Teine veerandaeg kulges Balteco kontrolli all, kodumeeskond tegi palju tehnilist praaki (6 pallikaotust veerandajaga) ja Balteco kasvatas sellest vahet veelgi suuremaks (49:30). Ka kolmandal veerandil näitas Balteco oma vastastest paremat minekut, mis peegeldus samuti tablool (75:45). Kaugvisetega hädas olnud Hito (5/20) pidi head visketabavust näidanud (kahesed 26/44, kolmesed 10/23) Baltecole lõpuks suurelt 69:97 alla vanduma.

Võitjameeskonnas jõudis harvaesinevalt koguni seitse meest kahekohalise punktisummani, neist parimatena tõid Ardo Krass 18 ning Alan Kalda ja Erik Luts 14 silma. Idavirumaalaste resultatiivseimana tõi Edvard Trumm 17 punkti ja 13 lauapalli. Margo Tali lisas 14 silma.

Esiliigamängud jätkuvad kolmapäeval, kui Betoonimeister võõrustab Nord Cramo spordihoones kell 20:15 Eesti Maaülikooli võistkonda.