fbpx
Close

Peatreener Artur Konontšukist: ta saab võimaluse kohe esimestest hetkedest!

Avatar
-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA I divisjonis mängiva Southern Mississippi Ülikooli peatreener Jay Ladner andis kaks nädalat enne hooaja ametlikku algust pressikonverentsi, kus kommenteeris meeskonna hetkeseisu kohta. Kiitust jagus juhendajal ka oma debüütaastale vastu mineva Artur Konontšuki kohta, kes Ladneri sõnul on üks uustulnukatest, kelle võib koheselt võitlusesse saata.

“Meie pikem eesmärk on tõusta üleriigilise tasemega meeskonnaks,” pani peatreener ambitsioonika sihi, kuid lisas seejärel: “Hetkel me päris selles olukorras pole, kuna oleme väga noor tiim. Aga see on täiesti mõistetav.”

Southern Mississippi korvpallimeeskonnas alustas tänavu koguni 11 uustulnukat ning Ladneri sõnul saab see tiimile olema suureks väljakutseks. “Meie värsked liitujad alles üritavad aru saada, kus asuvad klassiruumid või nende ühiselamu. Pole vahet kui heast keskkoolist keegi siia on tulnud, I divisjon on suureks väljakutseks igale sportlasele. Algus võib nende jaoks olla suisa šokeeriv, sest kõigele lisandub ka uudsus korvpalliplatsil – teistsugused nõudmised ja tundmatud meeskonnakaaslased.”

Eraldi tõi Ladner uustulnukatest välja ka 19-aastase Eesti noortekoondislase Artur Konontšuki, kes peatreeneri sõnul on juba praegu ees ootavaks mängutasemeks valmis. “Kui me peaksime hooaega täna alustama, siis kindlasti näeksite te väljakul jooksmas Arturit. Tema saab mänguvõimaluse kohe esimestest hetkedest,” kinnitas peatreener.

“Kui me Konontšukiga käed lõime, siis teadsime, et ta suudab 2-meetrise mängijana täita “number nelja” positsiooni. Aga ta on tüüpilise eurooplasena ülimalt hea viskaja. Tema väljakutseks saab olema vastasvõistkonna “number kolmede” kaitses katmine. Ilmselt peame tema väljakul olles veidi kaitses ümber mängima. Kõik see saab sõltuma, kes on meil parasjagu vastas ja milline on meie enda mänguplaan,” analüüsis Ladner.

Southern Mississippi Golden Eagles’i meeskond alustab hooaega 29. oktoobril Mississippi kolledži vastu.

scroll to top
Inline
Inline