Artur Konontšuk sai paberid korda ja mängib uuel hooajal USA ülikooliliigas!

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Kuigi eelmisel hooajal Tšehhi korvpalliakadeemia Get Better Academy ridades korvpallitarkust omandanud ning esindustiimiga Tšehhi esiliiga võitnud Eesti noortekoondislase Artur Konontšuki liitumine Southern Mississippi Ülikooli selgus juba augusti alguses, siis polnud päris kindel, kas noormees siirdub ookeani taha juba sel hooajal või aasta pärast. Nüüd sai vajalik paberimajandus korda ning USA kolledž ise kinnitas, et pärnakas on uuel hooajal nende üliõpilane ja korvpallimeeskonna täieõiguslik liige.

“Ta tuleb Ameerikasse! Meil on hea meel, et sa meiega oled, Artur,” hüüdis ülikool oma Facebooki lehel neljapäeva õhtul. Kooli kodulehel avaldatud pikemas uudisloos sai sõna ka tiimi peatreener Jay Ladner. “Meie uute mängijate värbamine on väga hästi välja tulnud,” kommenteeris Ladner. “Viimastel nädalatel on asi eriti heaks läinud ja Artur on sellest hea näide.”

“Ta on tüüpiline Euroopa kooli mängumees – pikk, kes oskab korvpalliga palju ette võtta. Ta saab olema meie meeskonna jaoks mees, kes toob meile elemendid, millest seni puudust tundsime: kasvu ja võimekuse mängida positsioone kolm ja neli. Ta suudab kaugelt visata, palli põrkesse panna ja sööta,” analüüsis Eesti mehe tulevane juhendaja.

“Olen meie tuleviku osas väga positiivselt meelestatud, kuna üritame meeskonda õigesti üles ehitada, et see ka pikalt kestaks. Artur tuleb meile Prahas asuvast GBA akadeemiast, mis on silmapaistev asutus. GBA-s valmistatakse mängijaid ette just USA kolledžikorvpalli silmas pidades ning sellise mängumehe meie juurde tulemine on kooli jaoks auasi,” lisas Ladner.

Korvpall24.ee portaal võttis ühendust ka Konontšuki endaga, kes kinnitas, et vajalikud dokumendid on korras ning nüüd võib kindel olla, et uuel hooajal mängib ta korvpalli NCAA esimeses divisjonis. “Paberid on kõik olemas. Lennukipiletit pole veel, aga 17. või 18. augustil on minek,” sõnas mängumees.

Kuna seni polnud kindel, kas kõik vajalikud toimetused saab õigeks ajaks tehtud, et uuel hooajal Southern Mississipi ülikooli minna, siis nüüd on noormehel selles osas küll rahu majas, aga asemele tulid uued emotsioonid: “Pigem on nüüd väike närv sees, kuna ma ei tea, kuhu täpselt lähen ja millised inimesed mu ümber saavad olema. Päris kaugele lähen ikka. Ei näe perekonda järgmised 9 kuud. Samas olen väga põnevil, milline järgmine hooaeg välja nägema hakkab. Aga saan kohapeal kõik teada.”

19-aastane ja kahemeetrine Konontšuk saab Southern Mississippi korvpallimeeskonnas olema teiseks välismaalaseks inglasest ääremängija Boban Jacdonmi kõrval.

teamshield.com

Jaga postitust

Lisa kommentaar