fbpx
Close

Artur Konontšuk hakkab mängima USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis

Avatar
-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Tšehhi korvpalliakadeemia Get Better Academy teatas kolmapäeva õhtul, et eelmisel hooajal nende ridadesse kuulunud Artur Konontšuk hakkab esindama Southern Mississippi Ülikooli, mis mängib USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis.

Southern Mississippi Ülikool ehk Southern Miss kuulub NCAA USA konverentsi (Conference USA). NCAA finaalturniirile on ülikoolimeeskond pääsenud kolmel korral, viimati juhtus see 2012. aastal. Hooajal 2014/15 pallis Southern Missi ridades ka hilisem Rapla korvpallimeeskonna tagamängija Rasham Suarez.

19-aastane ja 198 cm pikkune Konontšuk tegi mullu Tšehhis eduka hooaja, tulles Get Better Academy koosseisus nii esiliiga kui ka U19 vanuseklassi meistriks. Esiliigas kogus ta 21 mängus keskmiselt 18 minutiga 8,7 punkti, 2,5 lauapalli ja 0,7 resultatiivset söötu. U19 vanuseklassi Tšehhi meistrivõistlustel jäi tema arvele 27 mänguga keskmiselt 24,1 minutit, 14,3 punkti, 6,6 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

Enne Tšehhisse siirdumist mängis Konontšuk hooajal 2017/18 Eesti meistriliigas Pärnu Sadama eest ja tegi KK Paulus/Pärnu Metsa ridades kaasa ka meeste II liigas.

Eesti noormeestest mängivad NCAA kõrgeimas divisjonis praegu Maik-Kalev Kotsar, Taavi Jurkatamm, Matthias Tass, Carlos Jürgens ja sel sügisel oma esimest ülikooliaastat alustav Marten Maide.

Loe ka: Põlvelõikusele siirduv Artur Konontšuk soovib karjääri jätkata välismaal, loodetavasti USA-s

Loe ka: Tšehhi korvpalliakadeemia treener: Eesti korvpallurid on mul ühed lemmikud, keda juhendada!

scroll to top
Inline
Inline