fbpx
Close

Põlvelõikusele siirduv Artur Konontšuk soovib karjääri jätkata välismaal, loodetavasti USA-s

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Eesti noorkorvpallurid Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk said pühapäeval nautida võidurõõmu, kui Get Better Academy esindusmeeskonnaga võideti Tšehhi esiliiga tiitel.

Eelmise aasta sügisel Pärnu Sadama meeskonnast Prahas asuvasse korvpalliakadeemiasse siirdunud Artur Konontšuk, kellel mai alguses täitub 19 eluaastat, arenes hooaja vältel nii mänguaja kui ka statistiliste näitajate poolest. Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus tunnistas noormees, et tema jaoks jäi ühest Tšehhi aastast väheks ning soov on välismaal mängimist kindlasti jätkata.

Enne, kui peaaegu kahemeetrine ääremängija saab hakata tulevikuplaane tegema, mis tema enda sõnul tähendab loodetavasti USA ülikoolide poole vaatamist, tuleb Tšehhis veel ära mängida U19 vanuseklassi finaalturniir ja meeste meistriliiga üleminekumängud.

Kaotasite küll teise finaalmängu, aga avakohtumises saadud 7-punktiline edu osutus piisavaks. Mis finaalseerias otsustavaks sai?

Finaalis sai otsustavaks, et keskendusime konkreetsetele asjadele, mida treener käskis teha. Kuigi olime teisel veerandajal maas 21 punktiga, ei lasknud me pead norgu ja mängisime oma mängu edasi.

Kas teie võidupotentsiaal oli näha hooaja algusest peale või mingil hetkel hooaja käigus alles mõistsite, et on võimalik kogu liiga võita?

Hooaja alguses oli meeskond täiesti uus ning kõik hakkasid alles teineteist tundma õppima. Pärast iga mängu potentsiaal kasvas, kuna kokkumäng hakkas paranema. Meil olid alati silme ees kõrged sihid.

Põhiturniiri süsteem oli kõrvaltvaataja jaoks üsna keeruline, aga te play-offiks vist ei saanud väga head asetust, kuidas nii? Kuidas sellest seisust oli võimalik ennast võidule mängida?

Esiliigas läks meil hooaja algus halvasti. Lõpetasime põhiturniiri seitsmendana. Hooaja keskel tulid meil kaks mängijat Ameerika ülikoolidest juurde. Nemad aitasid meid väga palju ja olid noortematele eeskujuks. Siin Tšehhis võib iga meeskond võita endast paberil kõvemat tiimi.

Kas Tšehhi esiliiga tase on võrreldav umbes Eesti esiliigaga või on liiga tugevam/nõrgem?

Tšehhi esiliiga tase on minu arvates Eesti omast ikka tugevam. Siin mängib rohkem leegionäre, kes teevad liiga põnevamaks.

Nüüd saate pidada üleminekumänge? Kas ambitsioon on akadeemial tõusta kõrgliigasse?

Selline plaan treeneril on küll, seepärast meile kaks mängijat juurde tuligi.

Kuidas enda hooajaga rahule jäid? Hooaja käigus tõusid järjest suuremasse rolli ning play-offides olid juba üks liidreid. Selgita palun seda arengut.

Kahju, et ma siia varem ei tulnud. Ühest hooajast ei piisanud mulle. Sain väga palju uut teada nii korvpalliplatsil kui mänguväliselt. See oli kindlasti mu üks paremaid ja meeldejäävamaid hooaegu. Olen arenenud nii oskuste poolest kui ka liidrirollis.

Kuidas Sinu ja Marki tegemistega GBA-s rahul ollakse, kas olete saanud ka otsest tagasisidet?

Mina ja Mark oleme GBA U19 meeskonnas liidrirollis. Päris suur surve on meile peale pandud ja treenerid ootavat meilt palju. Üldiselt oleme oma tööga hästi saanud, aga alati saab paremini.

Kas oled teinud juba ka järgmise hooaja plaane? Kas midagi saab juba välja rääkida?

Olen alati tahtnud välismaale mängima minna. Eestisse jõuab iga hetk tagasi tulla. USA on olnud koht, kuhu olen tahtnud mängima pääseda. Sealne keskkond meeldib mulle väga.

Kuidas suvised plaanid on? Kas lööd kaasa ka mõnes noortekoondises või treenid kuskil mujal?

Suvised plaanid pole mul kaugeltki veel paigas. U20 koondisest pean ära ütlema, kuna lähen mais arvatavasti põlveoperatsioonile. Kui ülikooli lähen, siis pean juba varakult suvekooli minema. Trenni teen seega pigem individuaalselt.

Kas põlveoperatsioon on juba ammu plaanis? Kas mingi tõsine asi või nö ennetav, et hullemaks ei läheks?

Tegin MRT pildi detsembris ja sealt tuli välja, et operatsioon on vajalik. Operatsioon pole iseenesest midagi tõsist, vaid lihtsalt puhastus. Treeneriga leppisime kokku, et pärast U19 finaalturniiri (4.-5. mai – toim.) lähen otse opilauale.

Kas ülikoolidest on mingeid variante juba laual ka?

Ülikoolidega seoses pole ma treeneriga rääkinud. Keskendun ikkagi esmalt hooaja lõpule. Pärast hooaega saab pakkumistest rääkida.


Artur Konontšuk kogus Tšehhi esiliigas 18 mänguga tänavu keskmiselt 18 minutit, 8,7 punkti, 2,5 lauapalli ja 0,7 korvisöötu. Noormehe visketabavused olid üsna muljetavaldavad – kahestel 63,9%, kolmestel 43,3% ja vabavisetel 76,5%.

scroll to top