fbpx
Close

Tartu Ülikool mängib nädalavahetusel Berliini Alba ning Tel-Avivi Maccabiga

-Tartu Basket Cup | Foto: TÜASK

-Tartu Basket Cup | Foto: TÜASK

Reedel kell 19.30 avatakse pidulikult 10. rahvusvaheline noorte korvpalliturniir Tartu Basket Cup. Mitmes mõttes eriline turniir on sel hooajal ainus Eestis, mis peetakse FIBA egiidi alla.

Turniiri peakorraldaja ja Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhi Gert Prantsi sõnul on osalejatel lisaks korvpallile tihe programm. “Me ei ole keskendunud ainult korvpallilplatsil toimuvale, vaid kvaliteedile kõiges. Osalejatele teeb turniiri huvitavaks avamistseremoonia, SKLZ Challenge Night laste osavus, -viske ning pealtpanemisvõistlus ning turniiril tuleb välja ka muusikavideoga laste kossulaul, mille on teinud Laulupesa laulustuudio koos Põhja-Tallinnaga,” loetleb Prants turniiri meelelahutuse osasid.

Korvpalliväljakul toimuv on samuti tasemel – kohale tulevad 52 tiimi üheksast riigist üle Euroopa. Kõige vanemate ehk U13 poiste seas on esindatud Tel-Avivi Maccabi, Kaunase Žalgiris, Berliini Alba, Moskva Dünamo, Roma Stella Azzurra, Riga DSN – nimed, mis kõnetavad kõiki korvpalli tundvaid huvilisi. U13 Eliit vanuseklassis mõistavad õigust väljakul meie parimad, Euroliigaski vilistanud Rain Peerandi ning Aare Halliko.

Tartu Basket Cup patroonideks on Tartu korvpalli legendid Anatoli Krikun ning Marek Doronin. Avamisel saab sõna ka Eesti Korvpalliliidu president Jaak Salumets.

Ootame kõiki suuri ja väikeseid kossusõpru nädalavahetuseks Tartusse!

Turniiri info, meeskonnad ja ajakavad – http://basket.ut.ee/korvpallikool/tbc2019/

scroll to top