fbpx
Close

Välismaale siirduv Konontštuk: sellistest võimalustest peab kinni haarama

Avatar
-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal Pärnu Sadama meeskonda kuulunud 18-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija Artur Konontšuki jaoks arenesid suve lõpus tulevikuplaanid tormiliselt, kui noormees sai U18 EM-i ajal kutse Tšehhi korvpalliakadeemiasse GBA ning haaras sellest võimalusest ka kinni.

“Mulle kirjutas U18 EM-i ajal üks GBA abitreeneritest ning kutsus mind sinna. Kokkuleppeni jõudsime umbes nädal aega pärast EM-i,” kommenteeris Konontšuk Eestis hiljuti avalikuks saanud uudist Korvpall24.ee portaalile. “Liitusin akadeemiaga kogu hooajaks ning võistkond mängib Tšehhi U19 ning meeste esiliigat.”

GBA ehk Get Better Academy hingekirjas on ka Konontšuki koondisekaaslane Mark-Andreas Jaakson ja veidi noorem Andre Loigu. “Markilt sain kõik vajaliku akadeemia kohta teada. Ta ütles, et arenes eelmise hooajaga meeletult ja see tekitas mule veel suurema tahtmise GBA-sse minna.”

“Akadeemiasse minek avab mulle palju võimalusi, peab lihtsalt ise pingutama ja vaeva nägema ning nendest kinni haarama. Järgmine hooaeg tahaks kindlasti karjääri jätkata kuskil välismaal,” kinnitas Konontšuk, et ambitsiooni tal korvpallurina on piisavalt.

Mullu Pärnu Sadama särgis Alexela korvpalli meistriliigas 11 kohtumist kirja saanud väike äär kogus keskmiselt 6,8 minutiga 2,9 punkti ja 0,6 lauapalli. Eriti paistis ta aga silma talvisel BSBC turniiril, kus hinnati Eesti U18 koondise kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kolmes matšis tõi ta keskmiselt 20,6 minutiga 13 punkti, 3 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu.

Hea hoog kandus noormehel edasi ka suvisesse koondisetsüklisse, mille lõpetuseks saadi Makedoonias, Skopjes EM-i B-divisjoni turniiril 4. koht. Seal oli Konontšuki saldo keskmiselt 18,4 minutiga 7,4 punkti ja 3,4 lauapalli. “Koondist esindasin rahuldavalt. Andsin endast maksimumi ja üritasin endast hea mulje jätta, ju siis kandis vilja,” vastas noormees küsimusele, kuidas tal õnnestus ühe hooajaga ennast korvpallisõprade jaoks nii tugevalt pildile mängida.

Kui Konontšukil poleks välismaa võimalust tekkinud, siis oleks ta jätkanud Pärnu Sadama meeskonnas, kes jõudis noormehe oma ridades juba ka välja hõigata. Pärnule elab ta kindlasti kaasa ka võõrsil olles: “Kui mängud algavad, siis hoian ikka omadele pöialt. Pärnu meeskond läheb iga hooajaga üha nooremaks ning Pärnu on noortele mängijatele väga hea koht arenemiseks.”

scroll to top
Inline
Inline