fbpx
Close

Howard Frieri juhendamisel liitub Eestis kõrgliigatasemele uus naiskond

-Howard Frier 2014/15 Eesti meistritiitlit tähistamas | Foto: Siim Semiskar

-Howard Frier 2014/15 Eesti meistritiitlit tähistamas | Foto: Siim Semiskar

Augusti viimastel päevadel kirjutas Basket.ee, et selgunud on ka uue hooaja osalejad naiste liigades. Rõõmsa uudisena võis lugeda, et OlyBet Naiste korvpalli meistriliiga I divisjonis ja Eesti-Läti ühisliigas hakkab osalema neli võistkonda ehk mullusega võrreldes on üks tiim lisandunud.

Naiste meistriliiga I divisjonis ja Eesti-Läti ühisliigas (kuhu peaks hooaja teises faasis lisanduma ka Leedu tiimid) lähevad võistlustulle valitsev Eesti meister Tallinna Ülikool, hõbemedalist Tartu Ülikool/Kalev, pronksinaiskond G4S Noorteliiga ning uue tulijana Audentese Spordiklubi.

Korvpall24.ee helistas Audentese Spordiklubi naiskonna peatreenerile Howard Frierile ja uuris tema käe all treeniva naiskonna kohta täpsemalt.

“Ma olen pikalt Audentese Spordiklubis treenerina töötanud, ka naiskonnaga, kuid vahepeal me kolisime Raplasse ning eelmisel hooajal tuli hoopiski paus sisse. Hakkasime naiste korvpallist huvitatud inimestega arutama, et Eestis on vähe naiskondi ja puudu on tiim, kuhu saaks minna Audentese Spordigümnaasiumi lõpetajad korvpalliga edasi tegelema. Tundus, et on mõistlik selline naiskond välja panna,” selgitas 42-aastane endine profikorvpallur.

Peatreenerina juhendab tiimi Frier ning abilistena on kaasatud Audentese Spordiklubi noori juhendavad Reet Rausberg ja Andra Viirpalu, mänedžerina annab oma panuse Eduard Ehala. Frieri sõnul tuleb arvestada, et nende naiskonna näol on tegemist esimese hooajaga ning kõik asjad pole veel päris täpselt paika loksunud.

“Muidugi me tahame, et tekiks spordiklubi selline püramiidsüsteem, et naiskond oleks eeskujuks noortele tüdrukutele. Mu enda tütar treenib ka Audenteses ning võtab korvpalli päris tõsiselt. Miks mitte paari aasta pärast ta tõuseb juba esindusnaiskonda mängima. Kui ma siis veel treener olen, siis see oleks minu jaoks väga huvitav,” vaatas Frier juba ka veidi kaugemale.

Esialgu alustab Audentese Spordiklubi enda süsteemiga seotud mängijatega, kuid võimalusel kaasatakse ka teisi noori Eesti korvpallureid, kellel soovi on. Nimeliselt tõi Frier välja mullu USA-s kolledžikorvpalli mänginud Jane Svilbergi, Audentese Spordigümnaasiumist läbi käinud kahemeetrise keskmängija Siiri Kliimsoni, Anna-Helena Ehala ja viimased aastad Tallinna Ülikoolis pallinud Greeta Üpruse, kellest ta loodab naiskonna üheks liidriks tõusmist.

“Mul tuli naiste kõrgliigast vahepeal sunnitud paus, kuid ma väga tahan treenerina töötada ning seetõttu olen algava hooaja eel väga põnevil,” kinnitas Frier ja lisas: “see on minu jaoks muidugi proovikivi, kuna minu senistes naiskondades on mul olnud koondisemängijad. Paratamatu, et töö kogenud mängijatega on veidi lihtsam. Aga ma tahan meie tiimi naised aidata samuti järgmisele tasemele.”

“Ma saan aru, et see on raske, aga miks mitte panna kohe esimesel aastal eesmärgiks Eesti meistriks tulemine. Raske on hetkel veel sihte seada, kuna me alles paneme võistkonda kokku. Kindlasti meie eesmärk pole seotud algava hooajaga vaid tahame 5-6 aasta pärast platsil hakkama saada Riia TTT vastu. Meil on soov sihtida pikemat perspektiivi,” ei taha Frier naiskonnaga liialt kinni jääda lühikesse vaatesse.

Seetõttu on peatreeneri sõnul peamine eesmärk anda mänguaega oma süsteemis kasvavatele või sealt alles hiljuti väljunud noormängijatele, mitte minna otsima iga hinna eest kogenud mängijaid, kelle abil tulevikku ohvriks tuues konkreetses hetkes veidi paremad olla. Frieri sõnul mõistavad nad väga hästi, et noormängijad vajavad arenguks ja kogemuste hankimiseks palju mänguminuteid.


Üsna laia geograafiaga silma paistvas OlyBet Naiste korvpalli meistriliiga II divisjonis osaleb algaval hooajal 11 tiimi: Payless Rapla, OSK, Eesti Maaülikool/Vabank Tartu Club, Parksepa/SK Võru, Pärnu, KK Tallinn, Narva PSK, Keila Korvpallikool, BC STAR, Luunja ja Audentes SK.

Liigade täpne võistlussüsteem ja ajakava selgub septembri alguses, pärast klubide esindajate ja Eesti Korvpalliliidu vahelist kokkusaamist.

scroll to top