fbpx
Close

Korvpalliportaal Eurospects: Kerr Kriisa on tugev kandidaat jõudmaks Euroopas kõrgele tasemele

Avatar
-Kerr Kriisa | Foto: fiba.basketball

Euroopa noorkorvpalluritele keskenduv portaal Eurospects kirjutas omapoolse kokkuvõtte hiljuti lõppenud noormeeste U18 vanuseklassi EM-finaalturniiridest, kus puudutati nii A- kui B-divisjonis enim silma jäänud talente. Eestlastest sattus valikusse tagamängija Kerr Kriisa.

Rumeenias peetud B-divisjoni kohta pandi alapealkiri “Nõrk B-divisjon” ning selgitusena toodi välja, et ühtegi eliittasemel mängumeest turniiril näha polnud ja üldiselt valdas skaute pettumus. “Kuigi NBA skautidel oli seal turniiril kindlasti väga igav, siis olid siiski mõned märkimisväärsed avastused ning seni peidus olnud talendid, kes võiks lähiajal suure arenguhüppe teha,” kirjutati artiklis.

Viie mängija hulgas teisena toodi välja Eesti U18 meeskonna liidriks kerkinud mängujuht Kerr Kriisa, kes igapäevaselt treenib Kaunase Žalgirise süsteemis.

Kriisa kohta kirjutati: “Mängujuht, kes ei teinud kasutuid liigutusi. Väga kõrge korvpalli IQ-ga ja talendikas söötja. Veterankorvpalluritele omane mängustiil ja valmisolek profikorvpalliks tänu hästiarenenud tunnetusele ja instinktidele. Sellele vaatamata visetel oli raskusi isegi sellisel madalal tasemel. Viskeulatus ja -kiirus ei ole eliittasemel, mis aitaks tema mängu rohkem avada. Kas ta on kehaliselt valmis heade atleetide vastu mängima? Tõenäoliselt mitte, aga tugev kandidaat jõudmaks Euroopas kõrgele tasemele.”

Eestlase statistika U18 EM-il oli kuue mänguga keskmiselt 28,1 minutit, 14 punkti, 4,5 lauapalli, 4,3 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget. Punktides ja söötudes oli ta meie koondise edukaim, lauapallide arvestuses kolmas. Kahepunktivisete tabavus oli noormehel 38,1%, kolmestel 34% ja vabavisetel 70,8%.

Kriisa kõrval toodi Eurospectsi artiklis B-divisjonist esile grusiinist tagamees Rati Andronikashvili, ungarlasest ääremängija Vincent Valerio Bodon, rootslasest viskav tagamees/väike äär Pelle Larsson ja tšehhist tagamees David Bohm.

scroll to top
Inline
Inline