fbpx
Close

Janne Pulk: tundsin, et Hannoveri pakkumisest tuleb kinni haarata

Avatar
-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Hiljuti levis Eesti korvpalliringkonnas rõõmusõnum, et naistekoondise 19-aastane tagamängija Janne Pulk astub oma esimesed sammud välismaale ning teeb seda kohe tugevas Saksamaa kõrgliigas. Neiu enda sõnul on Hannoveri naiskond talle heaks hüppelauaks, kuna klubis väärtustatakse noormängijaid.

“Huvi minu vastu oli ka mõnel teisel Saksamaa meistriliigavõistkonnal, aga Hannover oli ainus, kes tegi konkreetse pakkumise,” sõnas Pulk Korvpall24.ee portaalile. “Praeguseks olen juba Saksamaal naiskonna juures. Ettevalmistus hooajaks algas 1. augustil ning ise ma jõudsin kohale päev varem.”

Klubinime TKH Basketball kasutava naiskonnaga aastase lepingu sõlminud eestlanna suhtles klubi peatreeneri Tatiana Gallovaga silmast-silma suvel Prantsusmaal toimunud 3×3 turniiri ajal, kus slovakitar juhendas Rumeenia naiste 3×3 koondist. “Siis ta rääkis mulle lühidalt, et klubi visiooniks on töötada ja panna rohkem rõhku noortele ning lisaks võtta paar vanemat ja kogenud mängijat,” selgitas Pulk.

“Treeneriga väga täpselt minu rollist pole veel rääkinud, aga eks mind siia “kahe” peale toodi ning vajadusel vastavalt olukorrale ka “ühe” peale. Seda veel ei tea, kellega otseselt mänguaja pärast pean võitlema, aga naised, kes siin juba kohal on, on üsna korralikud mängijad. Eks aja jooksul saan mängijatest selgema pildi ette,” rääkis Pulk muljeid esimestest treeningutest.

Eestlannade jaoks pole Saksamaa kõrgliiga tundmatu suurus, kuna aastaid on sel tasemel pallinud Mailis Pokk, kes 2018. aastal aitas Kelterni ka riigi meistriks. Pokk pidi samasse klubisse naasma ka uueks hooajaks, aga raske põlvevigastus tõmbas mõneks ajaks sellele plaanile kriipsu peale.

“Paar hooaega tagasi, kui Mailis Saksamaal mängis, siis vaatasin mänge ja selle põhjal tundub üsna korralik liiga olevat. Ma loodan, et suudan siin oma taseme välja mängida ja seda taset iga päevaga aina kõrgemale viia. Minu kui noore mängija jaoks on see alustuseks hea koht,” oli juba ka Eesti naistekoondise tagaliini üheks põhitegijaks kerkinud neiu veendunud.

Otseselt Poki nõu ta Hannoveri siirdumise juures aga ei küsinud: “Mailisega enne valiku tegemist ei rääkinud, sest laual oli ainult üks pakkumine ning tundsin, et sellest tuleb kinni haarata. Usun, et see on esimeseks hooajaks hea valik.”

TKH Basketballi mänedžer Rodgers Battersby sõnas eestlanna palkamisest teada andes klubi kodulehele, et esialgu antakse neiule aega kohaneda, kuna tegemist on eestlanna jaoks esmakordse kogemusega välisklubis. Ka Pulk peab teatavat sisseelamisperioodi loomulikuks.

“Kui mängija tuleb kohe pärast gümnaasiumit täiesti üksinda võõrasse kohta, siis ei saa temalt momentaalset kohanemist oodata, kõik võtab aega. Ega ma endale mingit kindlat aega pole ette pannud, kui kaua harjumine peaks aega võtma, kuid usun, et paari kuu pärast peaks kõik juba ladusalt sujuma,” oli Pulk positiivselt meelestatud.

Hannoveri naiskond alustab hooaega Saksamaa kõrgliigas 21. septembril kodumänguga viimaste kümnendite kõige edukama Saksamaa naiskonna Wasserburgi vastu.

scroll to top
Inline
Inline