fbpx
Close

Mailis Poki põlv oli oodatust halvemas seisus, ees ootab 9-kuuline mängupaus

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondise jaoks kujunes üks mai lõpus Portugalis sealse koondisega peetud sõprusmäng väga kurvaks, kui kaks meie põhitegijat said rängad põlvetraumad ning peavad mõlemad järgmise hooaja sisuliselt vahele jätma. Birgit Piiburist kirjutasime mõni aeg tagasi ning käesolevas loos toome teieni naistekoondise liidri Mailis Poki olukorra, kes käis lõikuslaual juuni keskel.

“Ma juba vaikselt taastun,” sõnas Pokk veidi vähem kui nädal pärast operatsiooni Korvpall24.ee portaalile. “Portugalis vigastasin meniskit, millest oli tükk väljas. Eestis tehtud MRT-uuring näitas lisaks sellele traumale veel ka, et mul polnud enam ristatisidet ollagi. Selline olukord oli kestnud juba umbes kaks aastat. Ehk siis sidemed olid mingil hetkel katki läinud, aga kuna mu jalad on tugevad, siis ei tundnud seda. Operatsiooni käigus oli veel näha, et ka üks kõhre tükk oli katki.”

Mais 27-aastaseks saanud Pokil oli enda sõnul kaalumisel ka võimalus, et lahendad hetkel üksnes kõige tulisem probleem ning naasta uueks hooajaks ikkagi platsile. “Korra käis see mõte läbi, et lasta vaid menisk korda teha ja kahe kuu pärast tagasi olla ning mängida. Kuid tervis ikkagi kõige tähtsam ja korras ristatisidemeid on ka vaja. Muidu oleks tulevikus see mure hakanud kimbutama või uue vigastuse puhul võib ilma ristatisidemeteta midagi palju hullemat juhtuda.”

“Tänaseks on see n-ö šokk möödas. Kõige tähtsam on nüüd taastusravi ja võimalikult parimal viisil tagasi tulla,” vaatas naistekoondise liider optimistlikult tulevikku. Alles hiljuti kirjutasime, et Pokk naaseb Saksamaa kõrgliigasse oma endisesse kodunaiskonda Kelternisse. Mis sellest lepingust nüüd saab? “Praegu on taastumise pikkuseks välja öeldud 9 kuud. See tähendab, et ma hooaja alguseks Saksamaale ei lähe. Leping jäi hetkel veel alles, kuid vaatame klubiga selle uuesti üle siis, kui olen valmis mängima.”

Kelterni naiskonnas võeti Poki sõnul uudis vastu muidugi kurbusega, kuid oldi väga toetavad: “Neil oli väga kahju ning nende jaoks oli see uskumatu uudis. Aga olid koheselt väga toetavad ja said aru, et kõigepealt tuleb jalg korda teha, mitte poolikult edasi minna. Nad siiski näevad tulevikus mind klubi eest mängimas.”

Seega järgmised 9 kuud on Pokk tegevuses oma põlve taastusraviga ning selle kõrvalt ettevõetavaid tegevusi vaatab neiu enda sõnul jooksvalt. “Hetkel olen interneti kaudu ikkagi töös meie noortekoondistega,” annab Pokk ka enda jaoks raskel hetkel panuse meie naistekorvpalli arengusse.

scroll to top