fbpx
Close

Ränk põlvevigastus tõmbas kriipsu peale Eesti koondislase välismaale siirdumisele

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis käis mai lõpus Portugalis mängimas kahte sõprusmängu sealse koondise vastu, millest teine osutus saatuslikuks meie liidritele Mailis Pokile ja Birgit Piiburile, kes mõlemad said raske põlvetrauma. Kui Pokk on praeguseks põlvelõikusel juba ära käinud, siis Piiburit ootab operatsioon ees selle nädala neljapäeval.

Korvpall24.ee portaal tabas lonkava tagamängija Paidest, kus ta aitas abitreenerina U14 Balti matšile neidude hulgas neljanda tiimina konkurentsi lisama tulnud U15 koondist. Palusime tagamängijal Portugalis läbi elatud valusat hetke meenutada ning uurisime neiu tulevikuplaanide kohta.

“Sain mängida neli minutit ja palli saades läksin sammudesse ja vasakut jalga maha pannes tundsin, et talla all oli libe. Järgmine hetk käis põlv sisse-välja ja oligi kõik. Ma tundsin kohe selle hetke ära, et nüüd on väga jama,” rääkis eelmisel hooajal Tallinna Ülikooli naiskonnas mänginud Piibur.

Juba Portugali kohalikus erakorralise meditsiini osakonnas vaadati põlv üle ning pandi küllalt täpne diagnoos, mida Tallinnasse jõudes Eesti arstid kinnitasid. “Pärast Eestis tehtud MRT uuringut oli asi selge – katki olid nii ACL (põlve eesmine ristatiside – toim.) ja menisk ning ees ootab operatsioon. Mulle oli see šokk, millest ma päriselt siiani veel välja pole tulnud. Õnneks asjad on paigas, operatsioon on neljapäeval ning tuleb selle mõttega harjuda.”

Piibur läheb väga tunnustatud doktorite noa alla, kui tema jala kallale lähevad Kaspar Rõivassepp ja Madis Rahu. Eeldatav taastumisprotsess peaks kestma umbes 9 kuud. “Seda numbrit ei saa veel täpselt öelda. Ma kindlasti ei taha tagasi kiirustada, kuna jalg on mu töövahend,” ohkas neiu ja lisas: “Raske on veel öelda, kas jääb kogu hooaeg vahele või ei. Ootame operatsiooni ära ja siis võtame ühe päeva korraga.”

Karjääri mõttes eriti valusaks teeb suve lõpus 25-aastaseks saava Piiburi jaoks selle trauma fakt, et ta pidi siirduma mängima Prantsusmaale. “Mul olid juba lennupiletid olemas, pidin hakkama mängima NF2 liigas ehk samal tasemel, kus Rosemary Rits. Aga, mis teha…”

“Vahetult pärast vigastust oli muidugi mast täiesti maas ja igasugused vastikud mõtted tulid pähe, aga nüüd ma olen valmis, et teeme selle operatsiooni ära ja hakkame taastusraviga pihta!” on Piibur täis otsustavust jala paranedes korvpalliväljakutele naasma.

Kuigi tegemist oli koondise sõprusmänguga, kuhu mängijad teatavasti tulevad vabatahtlikult, siis ei ole see Piiburit pannud veel mõtlema, et tulevikus ei peaks enam sini-must-valge alla mängima tulema. “Koondise esindamine on minu jaoks auasi. Loomulikult ma ei mõtle selliselt. Minu ja Mailise vigastused olid õnnetud juhused ja selliseid asju ei saa kuidagi ette ära hoida,” rääkis tagamängija.

Koos samas kohtumises põlvele liiga teinud Mailis Pokiga on Piibur plaaninud pärast operatsiooni vlogi vahendusel hakata detailselt oma taastusravi kajastama, et teised sarnases olukorras sportlased saaksid tulevikus informatsiooni, mis neid ees ootab ning ei peaks teadmatuses vaevlema. “Päris lubadust ma ei tahaks veel anda. Mailis tegi opi ära, aga minul ootab see veel ees. Vaatame pärast lõikust, kuidas mul need seisud peas on,” muigas Piibur.

scroll to top