fbpx
Close

Eesti koondise ääremängija jätkab ka uuel hooajal Prantsusmaa klubis

-Rosemary Rits | Foto: Basket Club Franconville PB Facebook

-Rosemary Rits | Foto: Basket Club Franconville PB Facebook

Eesti naistekoondislane Rosemary Rits alustas eelmisel hooajal oma välismaa karjääri Prantsusmaalt, kui liitus madalama NF2 liiga klubiga Franconville Basketball. Hiljuti andis klubi teada, et 26-aastane ja 181 cm pikkune ääremängija jääb naiskonda ka uueks hooajaks.

Korvpall24.ee portaal võttis Ritsiga ühendust ja palus veidi meenutada lõppenud hooaega ning selgitada Franconville’is jätkamise tagamaid.

Kas eelmisel hooajal tõusite aste kõrgemale või jätkab naiskond samas liigas?

Jätkame samas liigas, jäime napilt kahjuks välja.

Kuidas hooaeg isiklikus plaanis läks?

Mul läks iga mänguga aina paremaks ja tundsin end palju kindlamalt. Üldjoontes jäin väga rahule ning see kergendas ka otsust klubis jätkata.

Aga kui kergelt/raskelt see jätkamise otsus tuli?

Pigem tuli kergemalt. Oli küll ka teisi pakkumisi, aga kuna liitusin nendega mullu poole hooaja pealt, siis nüüd tahtsin korralikult hooaega tiimiga koos alustada. Klubi taustajõud ja fännid on väga toetavad ja tunne on seal kodune.

Tundub, et Sa otsust kaua ei kaalunud, kuna nii varakult asi selgeks sai?

Prantsusmaal üldiselt hakataksegi uueks hooajaks üpris varakult komplekteerima. Tõsisemad läbirääkimised algasid meil juba veebruaris. Kaalumist ja mõtlemist oli, aga allkirjastasin lepingu juba aprillis. Uueks hooajaks sai võistkond juba samaks ajaks täielikult komplekteeritud. Koosseis saab olema praktiliselt täiesti uus, kuna minuga koos jääb alles kolm mängijat.

Mis plaanid uuel hooajal naiskonnal on ning kuidas taseme poolest uue hooaja koosseis planeeritud on?

Plaanid ja eesmärgid on paigas. Tulin tagasi koju alles mai lõpus, sest vaatamata hooaja lõppemisele tegutsesime treeningutega edasi ja ka suvepausiks on meile tehtud individuaalsed kavad. Lähen Prantsusmaale tagasi augusti esimestel päevadel ja siis alustame ühiselt ettevalmistuse ja turniiridega. Hooaeg algab septembri teisel nädalal.

scroll to top