fbpx
Close

Matthias Tass on kindel, et Leemet Loik suudab USA-s kohe esimesel hooajal märgi maha panna

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Mai lõpus tuli avalikuks uudis, et 18-aastane tagamängija Leemet Loik on käed löönud Saint Mary’se ülikooliga, kus oma debüüthooaja lõpetas teine Eesti tulevikulootus Matthias Tass. Korvpall24.ee võttis Tassiga ühendust ja palus ausalt ära rääkida, kui palju oli tema “käsi mängus” selles, et Loik samasse kolledžisse siirdumas on.

Tuli välja, et NCAA ülikooliliigas oma debüüthooajal 34 mänguga keskmiselt 14,8 minutit, 3,7 punkti ja 3,1 lauapalli kogunud 20-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija ei pidanud oma heale sõbrale ülikoolitreenerite hulgas liiga palju reklaami üldse tegemagi, kuna Loik on olnud pikalt Saint Mary’se radaril.

Milline Sinu suvi tuleb? Kus ja kui palju treenid ning millal ülikooli juures tagasi pead olema?

Hetkel olen Eestis, kuna sain võimaluse nädalaks kodumaale puhkama tulla. Tagasi USA-s pean olema juuni alguses, kuna meil hakkab hooajaks ettevalmistus. See sisaldab suvekooli, kus oleme kõik kohustatud käima, individuaalseid treeninguid, jõusaali ja 5-5 mängimist. Kõik see kestab minu jaoks juuli alguseni, kuna mina naasen koju tagasi seoses U20 koondises osalemisega. Pärast koondist saan veidi puhata ja augustis pean tagasi lendama, et alustada uut hooaega.

Millal esmakordselt kuulsid, et Leemet Loik on Saint Mary’se radaril?

Kuulsin sellest väga kaua aega tagasi. Ütleme nii, et mitte väga palju hiljem, kui ise kooliga liitusin.

Kui palju Sinu käest uuriti Leemeti kohta ja küsiti nõu tema mängijaomaduste kohta ning kuidas Leemetit “reklaamisid”?

Minu kohta küsiti tema kohta ikka palju, sest mina olen nende jaoks Leemeti perspektiivis ikkagi kohalik. Uuriti kõike tema oskuste ja puudujääkide kohta. Hea sõbrana reklaamisin neid puudujääke ikka rohkem. Liiga palju ei taha ka temaga kossu koos mängida (muigab – toim.).

Mida treenerid Leemetist on rääkinud või kuidas teda seal iseloomustanud? Kas sellised jutud üldse on Sinuni ka jõudnud?

Kui nüüd aus olla, siis jutud olid peamiselt ühepoolsed. Mina olin see, kes oma infot jagas. Treenerite arvamust ma eriti ei kuulnud. Aga, kui arvestada, et neil oli nii suur huvi Leemeti suhtes, siis võib eeldada, et Leemet oli nende jaoks kui värbamise unelm. Oi, millise egolaksu Leemet saab, kui ta seda loeb (taaskord muigab – toim.).

Kui palju ise Leemetiga suhtlesid ja tutvustasid ülikooli ja selle korvpallimeeskonda?

Leemetiga on suhtlus toimunud üsna tihedalt. Kui sai otsus tehtud, et Leemet tahab siia tulla, siis rääkisin talle kõigest nii meeskonna kui ülikooli kohta. Tema jaoks polnud vaja müügijuttu teha, rääkisin asjadest nii nagu on.

Kuidas Sinu nägemuses Leemet praegusesse Saint Mary’se koosseisu sobiks?

Teades, milline mängumees Leemet on, siis olen rohkem kui kindel, et ta sobib meie koosseisu väga hästi. Kui ta tuleb USA-sse 2020. aastal, siis olen täiesti kindel, et ta on võimeline tegema väga hea uustulnuka aasta. Suure tõenäosusega edukama, kui mina möödunud hooajal tegin.

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Kes on Leemeti positsioonil hetkel Saint Mary’se põhitegijad ning kuidas Leemet nende meestega võrdluses Sinu hinnangul hakkama saaks?

Hetkel on tema positsioonil kaks tegijat, kellest üks ei ole raskest vigastusest hetkel veel tagasi tulnud. Esimesena mainiksin Elijah Thomast, kelle kohta võib öelda, et oskuste poolest on ta veidi kehvem mängija kui Leemet, kuid ta korvab selle kõik oma füüsiliste võimetega. Temal on käsil junior aasta, seega ilmselt ühe aasta nad mängiksid koos ja siis saaks näha, kes peale jääb. Teisena tooksin välja lätlase Kristers Zoriksi, kes on nüüdseks kaks aastat olnud eemal põlvesidemete vigastusega. Arvestades varasemaid kogemusi ja olles näinud teda mängimas meie eelmise aasta turneel, siis tean, et tegemist on väga intelligentse ja hea mängumehega. Aga olen kindel, et Leemet saab nende hulgas väga hästi hakkama. Tuleb lihtsalt mees olla ja näidata, millest need Eesti mehed on tehtud.

Kuidas teise eestlase tulek samasse ülikoolimeeskonda Sinu igapäevast elu muudaks?

Igapäevase elu muudaks see palju mugavamaks ja kindlasti ka lõbusamaks. Tekib olukord, kus saab alati teisi trennikaaslasi taga rääkida ja keegi midagi aru ei saaks. Tõsisemalt rääkides ei suuda ma ära oodata hetke, kui Leemet siia tuleb, kuna see saab olema kindlasti hea vaheldus, et ei pea inglise keelt igapäevaselt kuulma. Leemetiga on läbi aastate mul väga hea suhe olnud ja ta on üks minu lähedasemaid sõpru. Seega ei saa midagi paremat soovida, kui selle mehega ühes meeskonnas mängida.

Kas võtaksid ta n-ö oma hoole alla ja aitaksid kohaneda ning kas usud, et ka Sul muutuks sealne elu mõnusamaks?

Kindlasti pean ta algselt enda hoole allat võtma, et tal kogu see protsess sujuvamalt läheks. Usun, et tema jaoks toimub kohanemine palju kiiremini kui minul. Võimalus rääkida inimesega oma emakeeles peaks aitama erineval moel kaasa kõigele.

scroll to top