Üleplatsimees Gregor Kuuba vedas koduklubi Itaalias U16 veerandfinaali

-Gregor Kuuba ja Livorno Don Bosco U16 | Livorno Don Bosco Facebook

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco alistas Tarantos peetaval Itaalia U16 vanuseklassi meistrivõistluste finaalturniiril viimases alagrupimängus Varese 55:40 ning pääses otse veerandfinaali.

Korvidevaeseks kujunenud mängus võitis Livorno avaveerandi 20:11, kuid poolajaks oli seis viigis (25:25). Enne otsustavat neljandikku juhtis Livorno 35:32 ja viimane veerand võideti eestlase eestvedamisel koguni 20:8.

Algkoosseisus alustanud Kuuba viibis väljakul 30 ja pool minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 12 punkti (kahesed 2/10, kolmesed 2/2, vabavisked 2/4), noppis 3 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi 15-aastane eestlane 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Kaksikduubli teinud Ivan Onojaife toetas eestlast 11 punkti ja 14 lauapalliga, Varese resultatiivseim oli 10 silma visanud Nicolo Virginio.

Livorno saavutas enda alagrupis kahe võidu ja ühe kaotusega esikoha ning pääses otse veerandfinaali, kus kohtub neljapäeval Bassano Oxygen Basketi ja Empoli Use Basketi vahelise mängu võitjaga.