fbpx
Close

Eesti 3×3 korvpallikoondis sai MM-il kaks valusat kaotust

-Eesti 3x3 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondis koosseisus Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips ja Rannar Raap madistavad 3×3 maailmameistrivõistlustel Amsterdamis. Esimeses mängus jäime vägevalt võideldes alla tugevale Puerto Rico koondisele 18:21 ning teises skooriga 17:20 kogenud Mongooliale. Optibeti spordiennustuse koefitsentide järgi olid vastased favoriidid. 

Kohtumine Puerto Rico vastu algas väga teravalt, kui Raap avas skoori ning Dorbek koos veaga korvi alt sisse viskas. Eestlased võitlesid kõvasti ka kaitses, kus Lips ning Raap kahe peale mitu kulpi panid. Vastased aga ei maganud ning hakkasid samuti korvi alt pressima, kus neil hästi õnnestus. Eriti kindlalt tundsid puertoricolased ennast ründelauas.

Seisult 13:13 murdis korvi alla Rannar Raap, kes kahe käega palli pealt lajatas ning meie mehed punktiga ette viis. Seejärel tuli sisse pikk mõõn, millele tegi lõpu Järvelaineni soolo nii korvi alt kui ka kaare tagant. Mängu see meile aga ei päästnud. Järvelainen oligi meie parim 8 punktiga. Lipsu arvele jäi 5 silma ja 2 kulpi ning Raap skooris 3, Dorbek 2 punkti.

Mongoolia oli sel alal 2017. aasta Aasia meister ning üritas kohe alguses kogemused maksma panna, minnes 3:0 ette. Seejärel surus Lips palli korvi ning meie mehed said ennast käima. Saatuslikuks said eestlastele ebasportlikud vead. Seisult 12:12 eemaldati mängust Joonas Järvelainen ja ligi 3 väsitavat minutit jäi veel minna.

Dorbek võttis vedamise üle, kostitades vastaseid mitme korviga kui ka andis Lipsule kauni söödu korvi kohale. Seejärel hakkas tunda andma väsimus ning seisult 16:16 surus Mongoolia korvi alt mängu enda kasuks. Vaatamata eemaldamisele oli Järvelainen tiimi resultatiivseim 6 punktiga. Lips lisas 5, Dorbek 4 ja Raap 2 silma.

B-alagrupis on Eestlastel nüüd 2 kaotust ja ees on ootamas neljapäeval kell 11:50 Ukraina ning seejärel 14:20 Venemaa. Kõik fännid saavad otseülekande vahendusel kaasa elada.

scroll to top