fbpx
Close

VAATA OTSE | Eesti koondis läheb Amsterdami MM-il ennast ületama!

-Eesti 3x3 korvpalli MM-koondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpalli MM-koondis | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval jõuab kätte see hetk, kui Eesti 3×3 korvpallikoondis alustab Amsterdamis tänavust maailmameistrivõistluste turniiri. Sini-must-valge lipu all mängivad sel MM-finaalturniiril Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips ja Rannar Raap ning mehed on ettevalmistuse läbinud treener Siim Raudla käe all.

Eesti koondis kuulub B-alagruppi koos Venemaa, Mongoolia, Ukraina ja Puerto Ricoga ning avapäeval tulevad meile vastu esmalt Puerto Rico (eesti aja järgi kell 14.20) ja teisena Mongoolia (kell 15.50). Kolmapäeval on meie meestel puhkepäev ning Venemaa ja Ukrainaga kohtutakse neljapäeval.

Avapäeva võistluspäeva esimene pool on otsepildis nähtav SIIN ja teine pool SIIN. Kõikide mängupäevade otsepildi lingid leiab SIIT.

Optibeti spordiennustuse koefitsientide järgi ootab Eesti koondist ees keeruline turniiri algus, kuna nii Puerto Rico kui Mongoolia on meie vastu hinnatud favoriitideks.

Loe ka: Martin Dorbek MM-ile sõitvast 3×3 koondisest: me ei lähe endast parimat andma, läheme ennast ületama!

Väga tugeva ja jõulise meeskonnaga Amsterdami saabuv Puerto Rico võitis mai alguses kodus toimunud 3×3 MM-i kvalifikatsiooni ja sai sellega Eestiga ühte alagruppi. Mongoolia on oma 3×3 korvpalli teinud olulisi investeeringuid ning eelmisel 3×3 MM-il võideti näiteks Venemaad, mistõttu jäi Venemaa kaheksa hulgast eemale ja sai alles 12. koha. Mongolid ise olid mullusel MM-il Eesti ees kaheksandad.

Mullu novembri alguses selgus, et Eesti pääses eelmise aasta FIBA 3×3 reitingutabeli alusel nende 17. riigi sekka, kes sai oma meeste koondise FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste finaalturniirile saata. Mai alguses pidasid 8 riiki Puerto Ricos turniiri, kus selgusid viimased kolm Amsterdamis toimuvale 3×3 finaalturniirile pääsejat. Turniiril püüdis pääset ka Eesti 3×3 naiskond, kellel see paraku ei õnnestunud. Meeste arvestuses võitis turniiri Puerto Rico, kes sai sellega Eestiga Amsterdamis ühte alagruppi.

FIBA 3×3 tiitlivõistlustel on Eesti 3×3 koondiste esimene eesmärk jõuda alagrupist edasi ehk kaheksa parema sekka. Open sarjas tähendab MM-i top8 koht Eesti Olümpiakomitee B-kategooria toetust, millega mängijad kindlustaksid endale kaheks aastaks palgafondi, mis sõltuvalt tulemusest on 38 400–96 000 eurot mängija kohta.

scroll to top