Meeskonna parimaks kerkinud Kuuba aitas Livorno finaalturniiri teises mängus kindla võiduni

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Livorno Don Bosco ridades mängiv 15-aastane Gregor Kuuba pakkus täna Tarantos toimuval Itaalia U16 vanuseklassi meistrivõistluste finaalturniiril hea esituse ja aitas koduklubi 75:40 võiduni Padova Petrarca Basketi üle.

Eestlase koduklubi kaotas avaveerandi küll 9:19, kuid poolajaks oli seis viigis (31:31) ja enne viimast kümmet minutit juhiti juba 53:36. Viimane veerand kuulus Livornole koguni 22:4.

Algviisikus alustanud Kuuba viibis väljakul kauem kui keegi teine – ligi 35 minutit – ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 0/2, vabavisked 3/4). Lisaks kogunes tema arvele 6 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja üks isiklik viga.

Nicola Bombardieri viskas üleplatsimehena Padova kasuks 17 punkti.

Kahe vooru järel on igal D-alagrupi võistkonnal kirjas üks võit ja üks kaotus. Otsustavas viimases alagrupivoorus läheb Livorno homme õhtul vastamisi Varesega.