fbpx
Close

Aivo Erkmaa Balti matšist: Leedut iga päev ei võida ning poiste jaoks oli see väga oluline

-Aivo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

-Aivo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Tänavune suvi oli 2005. aastal sündinud noorkorvpallurite jaoks esimene võimalus pürgida Eesti koondisesse, kui U14 meeskond ja naiskond said rahvusvahelise kogemuse Paides toimunud Balti matšil mängides. Noormeeste koondis saavutas teise koha, kui Lätilt saadi kindel kaotus, aga Leedu suudeti kahe silmaga üle mängida.

Korvpall24.ee oli Paides kohal ning uurisime pärast turniiri lõppu koondise peatreenerilt Aivo Erkmaalt, kuidas ta meeskonna esitusega rahule jäi, kas selles koosseisus on juba silmata ka mängumehi, kes võiksid ühel hetkel tippkorvpalli välja jõuda.

“Esimene mäng kõrbesime avapoolajal ning Leedut iga päev ei võida. See oli poiste jaoks väga oluline võit,” rääkis pärast turniiri viimast mängu koondise peatreener Aivo Erkmaa Korvpall24.ee portaalile. “Arvestades, kui vähe me koos treeninud ja mänginud oleme, võib kokkuvõttes rahule jääda.”

Kui palju tuleks selles vanuses mängijate puhul võitu üldse tähtsustada? “Kuidas kellelegi, aga minu jaoks on mängijate areng olulisem. Me ju kõik tahame, et keegi Eesti poistest mängiks lõpuks heal tasemel korvpalli,” vastas Erkmaa.

Tema sõnul saab juba selles vanuses poiste pealt näha, kes võiks tulevikus suurde korvpalli jõuda. “Nüansid, mida tuleks jälgida, on parameetrid, kasvupotentsiaal, koordinatsioon ja töökus – need on põhiasjad.” Kas Erkmaa ka konkreetses koondises talente näeb? “Mõned ikka on. Aeg näitab, mis neist saab, aga on. Nimesid ei hakka vist nimetama (muigab – toim.).”

Sel Balti matšil nägi ka harvanähtavat pilti, kui Leedu U14 koondis kaotas päev pärast allajäämist Eestil ka Läti eakaaslastele ning seda koguni 41 punktiga. Küsisime Erkmaalt arvamust, miks korvpalli suurriigi koondis sel turniiril nii nõrgalt esines. “Raske öelda. Pikkasid tuleb sealt võistkonnast võib-olla isegi viis-kuus, selliseid 205 ja pikemad. Aga tagamängijad olid nõrgad. Lätlased surusid nad pressinguga ikka täiesti ära,” hindas kogenud treener.

Erkmaa arvates ei tohiks U14 vanuseklassi mängudest liiga kaugeleulatuvaid järeldusi teha: “Eesti oludes reeglina pooled nendest, kes täna mängivad U14 koondises, U18 koondises enam pildil ei ole. Muudatusi koosseisudes tuleb aja jooksul palju.”

scroll to top