Esimesed kaks veerandit hävinud U14 koondis andis teisel poolajal lätlastele lahingu

-Eesti U14 koondis | Foto: Siim Semiskar

U14 vanuseklassi Balti matšil Paides alustas meie poiste koondis suure kaotusega, kui avapoolaja hävingu tõttu jäädi 65:90 (11:29, 10:20, 25:19, 19:22) alla Läti eakaaslastele.

Läti koondis alustas matši selgelt agressiivsemalt, kui tegi viie ja poole minutiga sisse 21:2 edu. Ka teisel veerandil domineerisid lätlased, võites avapoolaja koguni 49:21. Teisel poolajal tuli Eesti koondis jõulisemalt mängu, kuid 13 punktist ligemale vastasele enam ei jõutud.

Lauavõitluse 38:53 kaotanud Eesti koondise poolel kogus liider Gerrit Lehe 29 minutiga 20 punkti, 16 lauapalli ja koguni 7 vaheltlõiget (efektiivsustegur 44). Georg Oliver Metsaorg ja Karmo Kilk viskasid mõlemad 15 punkti. Läti koondise parimatena tõid Juris Filips Vitols 19 ning Markuss Zvinis 17 silma.

Teises tänases poiste kohtumises sai Leedu U14 koondis 75:49 (14:9, 22:17, 18:16, 21:7) jagu TTÜ KK/Rae SK U15 võistkonnast, kes täidab turniiril neljanda tiimi rolli. Eesti klubimeeskond jäi leedukate vastu selgelt alla ning kaotas kõik neli veerandaega.

Leedukad tegid skoori väga ühtlaselt, kui kolm mängumeest jõudsid 9 punktini ja kaks 8 silmani. Ainsana paistis rohkem silma Petras Padegimas, kelle arvele kogunes kaksikduubel 15 punkti ja 15 lauapalli. TTÜ KK kasuks tõi Jarko Kõrvel 13 punkti ja Gregor Veiper lisas 10 silma.

Laupäeval jätkub noormeeste turniir taas kahe mänguga, Eesti U14 koondis kohtub Leedu eakaaslastega ja Läti noored mängivad TTÜ KK/Rae SK U15 tiimiga.