fbpx
Close

MAGUS VÕIT! Eesti U14 koondis alistas kodusel turniiril Leedu!

-Eesti U14 koondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti U14 koondis | Foto: Siim Semiskar

Paides toimuva U14 Balti matši teine päev sai suurepärase lõpu, kui Eesti poisid suutsid ülimalt pingelises ja haaravas kohtumises 72:70 (10:15, 25:12, 20:29, 17:14) alistada korvpalli suurriigi Leedu eakaaslased!

Kohtumine oli pidevate tõusude ja mõõnadega mõlemalt poolt, kuid meie poisid suutsid närvilised lõpusekundid veidi kindlamalt mängida. Kuigi Leedu tabas väljakult viskeid parema protsendiga (kahesed 43% vs 34% ja kolmesed 41% vs 21%), siis Eesti koondis suutis oluliselt paremini palliga toimetada – pallikaotused meie poolt vaadatuna 13 vs 21.

Meie selle vanuseklassi liider Gerrit Lehe viskas 35 minutiga 24 punkti, hankis 10 lauapalli ja tegi 5 vaheltlõiget. Georg Oliver Metsaorg lisas 20 silma ja vaid vabaviskejoonelt (12/15) skoori teinud Erik Makke lisas 12 punkti. Leedu poolel tõi Deividas Žukauskas 22 punkti ja Tomas Zelenskij arvele kogunes 12 silma.

Eesti koondise peatreener Aivo Erkmaa nõustus pärast mängu Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes, et Leedut võita ükskõik, mis tasemel, on ka kontrollmängus väga magus. “Leedukad alahindavad alati eestlasi,” muigas Erkmaa selleteemalise küsimuse peale ja lisas: “Me pidime kannatlikumalt mängima kui vastased. Eile ei suutnud seda üldse teha, täna saime pidama. Kui oleks ka vabaviskejoonelt sisse saanud, siis oleks mäng ammu läbi olnud (Eesti tabas vabaviskeid 30/45 – toim.).”

Kui reedeses matšis Läti vastu olid Eesti poisid valdavalt üsna ebalevad, siis päev hiljem Leedu vastu oldi justkui ümbersündinud. “Poistel on need esimesed kogemused. Koondises mängitav korvpall on erinevatel põhjustel karjuvalt erinev sellest, mida nad koduklubides mängivad. Kodupublik, erutus ja pinge… mis seal ikka. Tänaseks pakkusime poistele pamperseid jalga, aga keegi ei tahtnud ja kõik said ise endaga hakkama,” kommenteeris Erkmaa kerge naeratusega.

Erkmaa sõnul on koondises korralikust mängupildist asi veel kaugel, kuna nii vähe on koos harjutatud ja poistel nooruse tõttu kogemusi napib. “Selles vanuses poisse täitsa raamidesse suruda pole ka päris õige, natuke peab ka loovust platsil näitama. Osadel seda on, osadel pole, nagu ikka,” sõnas Erkmaa lõpetuseks.

Teises tänases poiste turniiri kohtumises sai Läti U14 koondis 100:58 (24:19, 21:5, 32:19, 23:15) jagu TTÜ KK/Rae SK U15 tiimist. Juris Filips Vitols viskas võitjate edukaimana 20 punkti ja Jarko Kõrvel tõi Eesti klubi poolel 17 silma ja 7 lauapalli.

Turniiri viimasel päeval kohtuvad omavahel kahe võiduga tabelit juhtiv Läti ja ühe võidu ja ühe kaotusega olev Leedu. Eesti koondis läheb vastamisi TTÜ KK/Rae SK tiimiga.

scroll to top