fbpx
Close

Tartusse siirdunud Oliver Suurorg sai pakkumisi ka USA-st, kuid pikalt neid ei kaalunud

Avatar
-Oliver Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Korvpalliklubi Viimsi/Estover kasvandik ja kevadel Audentese Spordigümnaasiumi lõpetanud 19-aastane ja 193 sentimeetri pikkune Oliver Suurorg hakkab lisaks tippkorvpalli mängimisele õppima Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis.

Suurorule, kes korvpalluriteed alustas Meelis Songe juhendamisel ja hiljem treenis Viimsi klubis Indrek Visnapuu, Indrek Ruudu ja Valdo Lipsu juhendamisel, on see esimene võimalus meestetiimis tipptasemel ennast proovile panna.

“Tegemist on stipendiumilepinguga, kus saan sportimist ja õppimist ühendada. Tartu meeskond võttis minuga ühendust ja siin on suurepärased tingimused, kus saan ennast proovile panna profikorvpallurina. Minu eesmärk on keskenduda veelgi enam spordile, areneda paremaks korvpalluriks ja panustada meeskonna käekäiku nii, kuidas suudan,” rääkis tagamees KK Viimsi pressiteate vahendusel.

Suurorg tõi välja ka fakti, et tema vastu tunti huvi ookeanitaguses üliõpilasliigas NCAA, kuid tartlaste pakkumine kaalus selle üles: “NCAA-st oli tõesti paar pakkumist ja ka Eesti meistriliigast teised klubid tundsid huvi, kuid Tartu variant tundus parim ja otsustasin suhteliselt kiirelt selle kasuks.”

Tänavu U20 koondise kandidaatide ringis olnud Suurorg lõpuks B-divisjoni EM-ile sõitvasse rivistusse ei mahtunud, kuid teistest noorema mehena on tal järgmisel aastal võimalus uuesti selle vanuseklassi koondisesärk selga tõmmata.

“Sel suvel jäin U20 koondisest välja peatreener Aivar Kuusmaa otsusel. Ta arvas, et mul oleks parem tegeleda oma kehalise ettevalmistuse viimisega kõrgemale tasemele, et järgmisel suvel oma põhivanusega mängides tugevam olla. Kui U20 koondisse järgmisel aastal valituks osutun, siis osalen kindlasti, sest Eesti esindamine on alati olnud minu jaoks auasi,” selgitas tagamees.

scroll to top
Inline
Inline