fbpx
Close

Tartu Ülikooliga liitunud lootustandev tagamängija tahab mänguminutid välja teenida

Avatar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna komplekteerimine käib täistuuridel. Äsja laagrist koju pääsenud mängijate hulgas hakkas silma ka üks uus nägu – Oliver Suurorg. Kolmapäeval saatis klubi välja pressiteate, milles kinnitati, et noormehega on löödud käed ning avaldas Facebooki lehel ka lühikese videointervjuu.

Kevadel Audentese Spordigümnaasiumi lõpetanud 19-aastane ja 193 sentimeetri pikkune Suurorg hakkab lisaks korvpalli mängimisele käima ka Tartu Ülikoolis, asudes õppima Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis. Meeskonnaga Käärikult esimesest treeninglaagrist koju puhkama naasnud Suurorg kommenteeris oma valikut järgnevalt: “Tartu on suurepärane koht, kus ma saan ühildada kaks asja, korvpalli mängimise ja kõrghariduse omandamise. Lisaks plaanin teha kõvasti trenni, et mänguminutid välja teenida.”

Lõppenud hooajal G4S Noorteliiga võistkonnas esiliigas pallinud noormees andis hinnangu lõppenud laagrile ning kiitis oma uusi tiimikaaslasi, kelledest osad on juba varasemalt tuttavad: “Laager oli väga raske, panime kõvasti rõhku ÜKE-le (üldkehaline ettevalmistus – toim.), aga see oli mõnus. Kohtumine uute võitluskaaslastega sujus samuti hästi. Osasid poisse ma tean juba varasemast ajast, nii et tiimitunne oli kerge tekkima.”

Üheks suureks eesmärgiks on Tartu värskeimal täiendusel välja teenida koht ka U20 korvpallikoondises, kuhu ta sel aastal ei mahtunud. “Tahan ennast tõestada ning jõuda järgmisel aastal kindlasti U20 koondisse, seniks hoian neile pöialt Euroopa meistrivõistlustel.”

Uuel nädalal igapäevaste treeningutega alustav taaralinna klubi on seni täiendanud ennast eestlastest mängumeestega. Välismaiseid täiendusi on oodata eelkõige pikkade sektoris, töö selle nimel käib. Korvpall24.ee portaalile teadaolevalt on Tartu meeskonna radaril üks mängumees Leedu ning teine USA passiga.

Suurorg sai eelmisel hooajal esiliigas neljandale kohale jäänud G4S Noorteliiga särgis 25 mänguga kirja keskmiselt 13,3 punkti, 7,5 lauapalli, 4,7 resultatiivset söötu ja 2,4 vaheltlõiget. Hooajast 2016/17 on tagamehel tehtud ka kõrgliigadebüüt, kui verinoore korvpallurina usaldati ta toona veel meistriliigas pallinud G4S Noorteliiga särgis platsile kaheksas mängus ning kogus 4,2 punkti, 1,3 söötu ja 1 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline