Pärnu avas Saimon Suti juhtimisel võiduarve, Veidemani 23 punktist Raplale võiduks ei piisanud

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus täna kaks mängu, mõlemad Eesti pinnal. Pärnu Sadam võõrustas Valmiera meeskonda, kelle vastu oldi poolajaks veel kaotusseisus, aga kokkuvõttes teeniti napp ja ühtlasi hooaja esimene võit. Rapla meeskond läks vastamisi Jurmalaga, kuid sel korral olid külalised paremad.

Pärnu Sadam – VALMIERA GLASS VIA 87:82 (28:23, 11:27, 16:10, 32:22)

Suureskoorilise avaveerandi võitis Pärnu viie silmaga, kusjuures olulise panuse oli andnud leedulasest tagamängija Deividas Sabeckis, kes tabas neli kaugviset. Hooaega kahe võiduga alustanud Valmiera pani teisel veerandajal järgmise käigus sisse, kui lasti pärnakatel visata vaid 11 punkti ning ise toodi 27 silma. Sellega siirduti ka poolajale külaliste kindlas 50:39 eduseisus.

Kodumeeskonnale kaotusseisu jäämine suuri probleeme ei valmistanud, sest kolmanda veerandaja esimese viie minutiga tehti 12:0 spurt. Valmiera suutis siiski end koguda ja kümme punkti kirja saada. Sellega mingi viimasele neljandikule vastu lätlaste viiepunktilises eduseisus.

Pärnu jaoks paisus vahe peagi juba kaheksale punktile, aga kuue minutiga suudeti see tagasi mängida. Viimase kahe minuti eel oli seis 76:76 viigis, misjärel tabas Janis Kaufmanis valusa kolmepunktiviske. Drew Urquhart vastas lähiviskega ja Saimon Suti vabavisetest asus Pärnu punktiga juhtima.

Kaufmanis saatis aga taas palli kaugelt läbi rõnga ja Valmiera oli uuesti kahe punktiga juhtimas. Urquharti edukas tegutsemine ning 2+1 rünnaku realiseerimine andis võõrustajatele 32 sekundit enne lõppu 83:82 eduseisu. Urquhart viis Pärnu peagi 85:82 ette, Ervins Ivanovsi kaugvise Valmiera poolelt ei tabanud ning Kanada mängumees vormistas kohtumise lõppskooriks 87:82.

Saimon Sutt viskas Pärnu parimana 20 punkti, kogus 5 lauapalli ja andis 7 resultatiivset söötu. Drew Urquhart ja Mihkel Kirves tõid võrdselt 18 silma, kes kogusid ka vastavalt 7 ja 8 lauapalli. Deividas Sabeckise arvele jäi 14 punkti.

Valmiera eest viskas 16 punkti Janis Kaufmanis. Janis Engers toetas omasid 11 punktiga. Maris Ziedins ja Valters Janis Liepins tõid kumbki 10 silma, kes korjasid vastavalt 8 ja 7 lauapalli.

AVIS UTILITAS Rapla – BK Jurmala 68:71 (14:10, 20:25, 25:20, 9:16)

Raplas toimunud kohtumine algas tasavägiselt, aga koos Gregor Ilvese tabava kaugviskega kuulus avaveerand võõrustajatele 14:10. Jurmala poolelt oli pidurdamatu nende ääremängija Endru Davids Smits, kes kogus poolajaks 13 punkti ja 9 lauapalli. Viimasel sekundil saatis keskjoone lähistelt viske teele Raid Veideman ja see ka tabas ning puhkepausile siirduti Läti tiimi 35:34 eduseisus.

Võrdne heitlus jätkus kolmandal veerandajal ja viie minuti möödudes oli Rapla 47:46 peal. Seejärel tabasid kaugviske Marek Ruut ja Indrek Kajupank, pannes aluse Rapla 9:3 spurdile. Neljanda veerandaja alguseks oligi kodumeeskond neljapunktilise eduseisu kätte võidelnud.

Jurmala ei lasknud võõrustajatel eest ära minna ning eduseisus olev meeskond vahetus mitmeid kordi. 3.32 enne lõppu olid tablool numbrid 64:64, kuid Indrek Kajupanga kaugvise viis Rapla uuesti juhtima. Ilja Gromovsi ja Kristaps Medissi kahepunktivisked viisid Jurmala viimase minuti eel ühe silmaga ette. Sven Kaldre sai kaugviset proovida, kuid see ei tabanud ning loetud sekundid hiljem realiseeris Kristaps Plavnieks kakas vabaviset, viies külalised kolme punktiga juhtima. Mängu viimasel rünnakul saatis palli veel kaugelt teele Kajupank, aga taas vise ei tabanud ja nii tuli tunnistada Jurmala nappi paremust.

Rain Veideman tegi kaksikduubli, visates 23 punkti ja kogudes 10 lauapalli. Indrek Kajupank lisas 11 ning Gregor Ilves 9 silma. Hea esituse tegi ka Wadly Mompremier, tuues 7 punkti ja 13 lauapalli.

Jurmala parimatena viskasid Edgars Jeromanovs ja Endru Davids Smits 15 punkti, kellest viimane võttis ka 11 lauapalli. Kahekohalise punktiarvu said kirja veel Kristaps Mediss ja Kristaps Plavnieks, kes tõid kumbki 10 silma. Keskmängija Ilja Gromovs lisas 9 punkti ja 9 lauapalli.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval kahe mänguga. Vastamisi lähevad Tartu Ülikool ja TAL TECH ning täiseduga jätkav BC Kalev/Cramo võtab vastu Läti Ülikooli.