Kurbas ja Gliwice alustasid liigahooaega võidukalt

-Tanel Kurbas | Foto: Gliwickie Towarzystwo Koszykówki Facebook

Tanel Kurbase koduklubi GTK Gliwice alistas Poola kõrgliiga hooaja avamängus koduväljakul Dabrowa Gornicza meeskonna tulemusega 77:74 (10:22; 23:21; 23:18; 21:13).

Mängule tulid parema häälestusega peale külalised, kes alustasid kohtumist 11:0 spurdiga ning hoidsid Gliwice meeskonna nullil veidi enam kui neli minutit. Kuigi kodumeeskond sai teisel veerandjal mängu sisse, siis kuulus avapoolaeg selgelt Dabrowa Gornicza meeskonnale skooriga 43:33.

Ka teist poolaega alustasid paremini külalised, kes kasvatasid esimese viie minutiga teisest poolajast oma edu 18 punktile. Kodumeeskond ei andnud siiski alla ning enne veerandaja pausile minekut suudeti vahet jõudsalt vähendada. Viimast neljandikku alustati kõigest viiepunktilisest kaotusseisust 56:61.

Viimane veerandaeg kulges tuttava mustri järgi – Dabrowa Gornicza suutis veerandaja esimesel poolel näidata resultatiivsemat mängu, kuid veerandaja lõpp kuulus taaskord Gliwicele. Kodumeeskond pääses esimest korda juhtima kaks minutit enne neljanda veerandaja lõppu pärast Myles Macki kahte tabavat vabaviset. Sama mees tabas kolm sekundit enne mängu lõppu kolmepunkti viske, millele külalised enam järelejäänud ajaga vastata ei suutnud.

Mängu sangariks tõusnud Mack oli ka võitjate resultatiivseim, tuues suurepärase visketabavuse juures 25 punkti (2P 8/12; 3P 2/5; VV 3/3). Tanel Kurbas pääses väljakule veidi enam kui kaheksaks minutiks ning panustas meeskonna võidumängu ühe punkti (2P 0/2; 3P 0/2; VV 1/2), ühe lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Eestlane jõudis väljakul viibitud ajaga teha ka kaks isiklikku viga.

Dabrowa Gornicza parimana viskas 18 puntki Trey Daniels. Cleveland Melvini saldosse kanti 13 punkti ja 9 lauapalli.

Gliwice hooaeg jätkub juba kolmapäeval, kui Alpi-Aadria karikamängus minnakse vastamisi  Usti nad Labem Sluneta meeskonnaga. Liigahooaeg jätkub aga 16. oktoobri, kui külla sõidetakse Zielona Gora Stelmetile.