Ivan Almeida superdebüüt tõi Kalevile Ühisliiga alustuseks väärt võidu!

-Ivan Almeida | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi alistas VTB Ühisliiga hooaja avamängus võõrsil Nižni Novgorodi 82:68. Võitjate poolel oli pidurdamatus hoos Ivan Almeida 36 punkti ja 9 lauapalliga.

Kohtumise avapoolaeg kulges punkt-punkti heitluses. Kalev võitis avaveerandi 23:20, poolajaks olid tablool viiginumbrid 37:37.

Teise poolaja alguses haaras Kalev agressiivsuse ja täpsete kaugvisete toel mänguohjad enda kätte, tehes 17:3 vahespurdiga vahe sisse. Sellest enam võõrustajad ei toibunudki ning kohtumise viimased 15 minutit tuli Eesti esindusklubil vaid edu hoida.

Olgugi et Kalev tegi meeskondlikult hea mängu, kerkis üks mees eredalt siiski esile. Mullune Poola liiga parim mängija Ivan Almeida tõi Kalevile oma Ühisliiga debüütmängus lausa 36 punkti (visked väljakult 16-st 10), lisaks võttis ta 9 lauapalli. Branko Mirkovic lisas 11 ning Kristjan Kangur ja Reggie Lynch 7 punkti. Keskmängija Lynch näitas ka kohe oma suurimat trumpi, blokeerides suisa 5 vastaste pealeviset. Nižni mängijatest kogus ainsana kahekohalise arvu punkte Vladimir Dragicevic, kes viskas 19 punkti.

Kalevi varasem ainus võit Nižni üle pärines 2015. aasta veebruarist, kui koduväljakul oldi Scott Machado ja Frank Elegari vedamisel vastasest parem numbritega 110:76. Venemaa miljonilinnas teeniti kuue kaotuse kõrvale aga ajaloo esimene võit.

Kalev jätkab Ühisliiga hooaega järgmisel pühapäeval, kui kohtub võõrsil liiga tippude hulka kuuluva Moskva oblasti Himkiga.