Siim-Sander Vene jäi Manresa napis kaotusmängus nullile

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Hispaania meistriliigas oli võistlustules Siim-Sander Vene (203 cm) koduklubi Manresa. Pärast põnevat heitlust ja vaatamata vägevale lõpuspurdile, tuli tunnistada Joventuti nappi paremust 67:66.

Esimene veerand möödus tasavägiselt ja skoorivaeselt. Viskeid ei tabanud hästi kumbki võistkond ning veerandaeg lõppes Manresa kaotusseisuga 8:12. Seejärel hakkasid Joventuti pallid sisse minema ja seda eriti kolmesejoone tagant. Poolajaks oli Vene klubi kaotusseis 23:37.

Teisel poolajal mängis aga Manresa selgelt paremini. Kolmandal veerandil pressiti tugevalt kaitses ning ei lastud Joventutil enam edu kasvatada. Neljandal veerandil hakkasid ka Manresa visked tabama ning see võideti 30:16. Paraku jäi üks punkt võidust puudu ja vastu tuli võtta napp kaotus.

Meie koondislasel kahjuks ligi 19 mänguminutiga punktiarvet avada ei õnnestunud (kahesed 0/1, kolmesed 0/3). Vene hankis 3 lauapalli, andis ühe söödu ja tegi 3 viga. Manresa parimana viskas korvialune jõud Jordan Sakho (209 cm) 18 punkti ja hanktis 5 lauapalli, teda toetas tagamees Alex Renfroe 12 silmaga.

Joventuti meeskond tabas kolmeseid 10/18 (56%) ning tiimi parimad olid tagamängija Nicolas Laprovittola 16 ja noor rootslane Simon Birgander (20-aastane, 209 cm) 13 punkti ning 8 lauapalliga (5 ründelauda).

Vene koduklubil Manresal on nüüd kirjas üks võit ja kaks kaotust ning järgmine mäng toimub 13. oktoobril võõrsil MoraBanc Andorra vastu.