fbpx
Close

Pärnu Sadam palkas Kanadast “pikkade kätega tänapäevase number viie”

-Drew Urquhart | Foto: basketball.ca

-Drew Urquhart | Foto: basketball.ca

Korvpalliportaal Sportando teatas kolmapäeva õhtul, et Pärnu Sadama meeskond on allkirjastanud lepingu esimest aastat Euroopasse mängiva tuleva kanadalasest ääremängija Drew Urquhartiga.

22-aastane ja 203 cm pikkune Vancouveris sündinud mees pallis neli aastat Vermonti ülikoolis, kus kogus viimasel hooajal keskmiselt 11,1 punkti, 5,4 lauapalli ja 1,1 blokki. Eelmisel kolmel hooajal oli kolledžikovpallis tegemist pigem pingimehega.

Mehe viimatine treener John Becker on tänavuse aasta jaanuaris väljaandele Burlington Free Press iseloomustanud Urquharti selliselt: “Tal on väga palju profikorvpalli potentsiaali, kui ta soovib seda teed minna. Ta on tänapäevane number viis, kes suudab visata kolmeseid, on osav, pikkade kätega. Ta on mängija, kes suudab korvpalliga kindlasti raha teenida.”

Samas lisas juhendaja: “Tõsi, tal on olnud väga ebastabiilne karjäär ning ma ei tea, kas see on põhjustatud temast või minust kui treenerist ja sellest, et ma pole teda piisavalt mängitanud. Ta ilmselt oleks olnud produktiivsem, kui oleks minult saanud rohkem mänguaega.

Urquhart on mänginud ka Kanada noortekoondistes ning mehel on 2014. aastast U18 koondisega Ameerika meistrivõistluste hõbemedal. Kusjuures tolles finaalis mängis USA poole peal lisaks NBA meestele Myles Turnerile ja Justice Winslow’le ka hiljutine Kalev/Cramo tähtmängija Isaiah Briscoe.

Aasta hiljem kuulus Urquhart ka Kanada U19 koondisesse, kes sai Kreekas peetud MM-il viienda koha.

scroll to top