fbpx
Close

Laki tänavalt alguse saanud LakiLakid tuimade liikumiste peale aega ei raiska!

-LakiLakid | Foto: LakiLakid Facebook

-LakiLakid | Foto: LakiLakid Facebook

Korvpalli Tallinna Rahvaliiga üheks värvikaks osalejaks on olnud huvitava nimega tiim LakiLakid, kes aasta-aastalt on parandanud ka oma lõppetulemust. Mullu sai meeskond Rahvaliigas 7. koha ning uuel hooajal on sihid seatud veel kõrgemale.

LakiLakide ajaloost, tegemistest ja filosoofiast rääkis Korvpall24.ee portaalile võistkonna esindaja Kristo Krinpus. Intervjuust saame muuhulgas teada, kuidas LakiLakide tiim on aja jooksul arenenud ning kuidas sündis nende meeldejääv nimi.

Samuti pole Kinpus oma Rahvaliiga konkurentide suhtes kade ning on valmis juba juulis võistkonna koosseisu letti lööma, et vastased saaksid põhjaliku skautinguga piisavalt vara alustada. See näitab, et enesekindlust “Laki tänava poistel” puudu ei ole ning uuel hooajal on nad tõsiseks pähkliks kõigile meeskondadele.

Millal võistkond LakiLakid sündis ning milline senine ajalugu on olnud?

LakiLakid võistkond sai alguse 1. septembril 2010, kui otsustasime, et on vaja teha võistkond ja hakata osalema Tallinna Rahvaliigas. 2009. aastal hakkasime sõpradega oma lõbuks ühes väikeses saalis korvpalli mängima ning suhteliselt varakult tekkis mõte, et võiksime proovida oma mängijatega ka liigat ning valik sai langetatud Rahvaliiga kasuks. Mina ja Roger Krinpus juba mängisime 2009. aastal Rahvaliigat ühe teise võistkonna ridades ja teadsime, et see on tase, kust on hea alustada.

Meie punt koosnes sõpruskonnast, kus oli paar korvpalliga tegelenud mängijat, käsipallur, triatleedid, ujujad, kergejõustiklased – kokku 9 sõpra, kes kõik Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Loomulikult kulus esimene aasta õppimiseks ning viis meest üheksast mängisid meil esimest korda just Rahvaliigas 5×5 korvpalli, sest trennis olime harjutanud 4×4 ja võistlustel polnud keegi enne käinud. Nalja sai kõvasti ja õnnestus isegi eelviimane koht play-offis välja võidelda, kus viimase koha mängus saime suure 40-punktilise võidu Raasiku vastu.

Pärast esimest aastat lisandus meile treeningule veel mõni sõber ja koosseis kasvas suuremaks ja ka tase tõusis märgatavalt, sest triatleedid ning ujujad hakkasid tänu liigakogemusele mõistma korvpalli nüansse. Sai nende head vormi väljakul hakata ära kasutama. Järgmistel aastatel oleme saanud sellised kohad liigas:

2011/12 – 13. koht
2012/13 – 13. koht
2013/14 – 13. koht
2014/15 – 9. koht
2015/16 – 11. koht
2016/17 – 8. koht
2017/18 – 7. koht

Lisaks mängijatele liitus kohe klubi loomise hetkel meiega protokollija Kristel Jurno, tänu kellele on alates avamängust kuni tänaseni olemas kõikide mängude statistika – punktid, lauapallid, söödud, visketabavus jne. Fotograafi töö võttis enda õlule Hasel Krinpus ning tekkis ka pildimaterjal, mida sai Facebooki üles laadida pärast mänge. Kodulehte meil plaanis teha pole, aga meie tegemisi saab jälgida Facebooki lehelt.

Lisaks Rahvaliigale on meie jaoks väga tähtis ja üks hooaja tippsündmusi kevadel toimuv BC Forwards Cup. Tegemist on väga mõnusas õhkkonnas toimuva ühepäevase turniiriga, mida me alati naudime. Mänge on palju, mängud on lühikesed ning alagrupid loositakse, mis teeb üllatusvõimalused suuremaks, kui Tallinna Rahvaliigas. LakiLakide klubi kõige paremaks saavutseks võibki lugeda meie selle aastase BC Forwards Cupi 2. kohta, kus me edestasime näiteks Tallinna Rahvaliiga finaliste.

BC Forwards Cupil oleme me samuti algusest peale osalenud ning saavutused on olnud:

2013 – 3. koht (7 võistkonda)
2014 – 4. koht (7 võistkonda)
2015 – 5. koht (12 võistkonda)
2016 – 3. koht (16 võistkonda)
2017 – 11. koht (16 võistkonda)
2018 – 2. koht (16 võistkonda)

Kust tuli nimi LakiLakid ning mida see tähendab?

LakiLakid nimi on tulnud meie kodusaali järgi ja ka inglisekeelsest sõnast luck (õnn – toim.). Meie esimene kodusaal asus aadressil Laki 13 ning sealt hakkaski mõte liikuma – oli mitmeid variante “Lucky 13”, “Õnne 13”, “Lakid” ja lõpuks “LakiLakid”. Sõna esimene pool tähendab tänavat ja teine pool on inglise-eesti ristand “õnnelikud”. Kuidagi nii me selle nimeni jõudsime oma esialgse pundiga. Kusjuures tänaseni toimub meil kord nädalas treening meie kurikuulsas salajases Laki 13 treeninghallis. Põhiline kodusaal on nüüd juba neljandat aastat Õismäe Sportmängude Hall.

Millist mängustiili LakiLakid tavaliselt viljeleb?

Kiiret. Eelmisel aastal lisandus uute mängijate näol rohkem ka kaugviskeid ehk siis käime tänapäeva korvpalliga ühte sammu.

Eelmisel hooajal jäi Tallinna Rahvaliigas teie laeks veerandfinaal, kus saite kaotuse hilisemalt pronksimeeskonnalt Mediq Eesti. Kuidas oma sõnadega tolle hooaja kokku võtaksid?

Meil on viimasel kahel aastal läinud täpselt samamoodi – hooaeg algab väga ilusti, seejärel tekib paar väga halba vigastust ning hooaja lõpp läheb aia taha. Sel aastal alustasime esimesest seitsmest mängust nelja võiduga, mis oli täitsa keskmine tase meie jaoks. Tunne oli kindel, et sel aastal jõuame poolfinaali. Kahjuks paar olulist lüli vigastasid end, saime alagrupimängude lõpus rumalaid kaotusi ja saime play-offi alles 7. kohaga ehk kohe tugeva vastase vastu. Mediq oli meile sel päeval liiga kõva pähkel ning ka kolmesed ei kukkunud meil just sel päeval ligilähedaseltki nii nagu nad olid ülejäänud hooajal kukkunud.

Kas uuel hooajal jätkate Rahvaliigas sama koosseisuga või on tulemas ka muudatusi?

Jätkame täpselt sama koosseisuga, kuigi meil treeningutel on silmapiiril mõni uus nägu, kes on lühikestel turniiridel juba meiega esimesed mängud teinud ja ära testitud, kas sobib meie mõnusasse õhkkonda. Sobib! Seega, veel enne sügist võib paar muudatust tekkida. Lisaks on võrreldes eelmise aastaga oma põlve terveks saanud meie keskkmängija Lauri Perv, mis teeb tervikpildi kohe palju ilusamaks.

Meie koosseis:

#3 Martin Pingin
#5 Robert Norak
#7 Heigo Randma
#8 Gert Kuuskmäe
#9 Kaspar Komissarov
#10 Kristjan Aaremaa
#11 Roger Krinpus
#16 Freddy Haljandi
#17 Madis Löper
#23 Kristo Krinpus
#27 Lauri Perv
#33 Joonas Rihma
#35 Werner Armulik
#90 Martin Tõrv

Kumb LakiLakide meeskonnas domineerib, kas soov heade sõpradega palliplatsil mõnusalt aega veeta või sportlik printsiip ehk võit iga hinna eest?

Siin on väga lihtne – soov mõnusalt aega veeta, seejuures mõni võit võtta ja lõpuks jõuda Rahvaliigas medaliteni. Võitu me iga hinna eest taga ei aja ja kindlasti ei juhtu olukorda, kus play-offi ajaks ilmub meie võistkonda “võõrleegionäre”, kes hakkavad lammutama ja võistkonda kõrgemale viima. Meil on oma sõpruskond, kellega me treenime ja kellega me mänge naudime. Samuti naudime me treeninguid ehk tuimade liikumiste peale üleliia palju aega ei raiska vaid oleme loovad.

LakiLakide meeskonna tegemistega saab ennast kursis hoida nende Facebooki lehe vahendusel!


Kui soovid LakiLakide tiimiga uuel hooajal rammu katsuda, siis saad seda teha oma võistkonnaga Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.

scroll to top