Rim sai napilt jagu Aexpo/Estravanist ja pääses poolfinaali, Online Media liider paugutas 45 punkti

-Maxim Tuul | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga I divisjonis selgusid laupäeval esimene poolfinalist ja viimane veerandfinalist. II divisjonis toimusid kaks esimest veerandfinaalimängu.

FOTOGALERII!

I divisjon

(3) Rim – (6) Aexpo/Estravan 77:75 (24:17, 18:17, 14:15, 21:26) – TÄISSTATISTIKA

Veerandfinaali kohtumist alustas paremini Rim, kes võitis avaveerandi seitsme punktiga. Kaks järgmist veerandaega kulgesid tasavägiselt ning otsustavale neljandikule mindi vastu Rimi 56:49 juhtimisel. Aexpo/Estravan suutis küll viimase veerandi võita, ent pidi siiski leppima kahepunktilise kaotusega.

Võitjate resultatiivseim oli Martin Ahven, kes viskas üleplatsimehena 19 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Siim Rikkas lisas 13, Kaur Jasson 12 ja Priit Pärnamägi 10 punkti. Kaotajate parimad skooritegijad olid Karl-Erik Glück ja Alex Tammemäe, kes viskasid mõlemad 17 punkti. Glück võttis ka 8 lauapalli. Tarmo Antson sai kirja 12 punkti, 5 lauapalli ja ühe korvisöödu.

Poolfinaalis läheb Rim vastamisi KK Pelgulinna ja Online Media vahelise paari võitjaga.

(7) Online Media – (10) Omniva 85:69 (21:18, 25:16, 18:19, 21:16) – TÄISSTATISTIKA

Online Media juhtis avaveerandi järel kolme punktiga ning poolajaks juba 46:34. Kolmandal veerandajal kahandas Omniva vahet ühe punkti võrra ja viimasele neljandikule mindi vastu nende poolt vaadates numbritega 53:64. Viimasel veerandil oli taas parem Online Media, kes võttis lõpuks 16-punktilise võidu.

Võitjate poolelt tegi vägeva esituse Maxim Tuul, kes viskas 40 mänguminuti jooksul 45 punkti, võttis 14 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Seejuures ei tabanud ta ainsatki kaugviset (kahesed 16/27, kolmesed 0/1, vabavisked 13/16). Ove-Kristjan Kallas toetas teda 24 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisööduga ning Joonas Jõgi lisas 8 silma. Kaotajate resultatiivseim oli kõik 40 minutit mänginud Simo Jaanus, kes viskas 25 punkti. Priit Pichen ja Henrik Rooba lisasid vastavalt 13 punkti ja 9 lauapalli ning 10 punkti ja 10 lauapalli.

Veerandfinaalis läheb Online Media vastamisi tiitlikaitsja KK Pelgulinnaga.

Play-off tabel

II divisjon

(9) West Tallinn – (1) Morsad 45:76 (8:22, 8:21, 12:16, 17:17) – TÄISSTATISTIKA

Morsad tegid otsustava vahe sisse juba avapoolajaga, mis võideti 43:16. Kolmanda perioodi järel juhtisid nad 59:28 ning sama suure vahega veerandfinaalimäng ka lõppes.

Võitjate resultatiivseimad olid Mario Veelaid ja Eero Mäe, kes kogusid vastavalt 16 ja 15 punkti. Tormi Talirand lisas 12 silma, 14 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Sergei Solovjov sai kirja 11 punkti ja 7 lauapalli. West Tallinna parim oli kaksikduubli teinud Karl Parve, kes tõi 13 punkti ja 10 lauapalli. Randel Kool lisas 8 ja Rasmus Udde 7 punkti.

Poolfinaalis lähevad Morsad kokku Nordauto ja Audentese vahelise paari võitjaga.

(2) Wildix/Esecom – (10) BC Connection 71:50 (19:19, 18:7, 19:13, 15:11) – TÄISSTATISTIKA

Avaveerand jäi viiki, kuid poolajaks juhtis Wildix/Esecom juba 37:26. Teisel poolajal jätkasid nad vahe kasvatamist ja võtsid lõpuks kindla 21-punktilise võidu.

Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks Alar Sala, kes kogus 19 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisöötu. Mihkel Toomsalu arvele jäi 12 silma ja 9 lauapalli ning Maarjus Kirs ja Jan-Erik Tihemets lisasid mõlemad 9 punkti. Kirs võttis ka 10 lauapalli. BC Connectioni resultatiivseimana visakas Martin Rootare 12 silma.

Wildix/Esecomi vastase poolfinaalis selgitavad omavahel välja Eelviimased ja LakiLakid.